Komerční články

Hřejivá pracovní obuv pro zimní měsíce? S kožešinkou! Připravili jsme pro vás pár tipů

Black Knight Winter S3 Cl – 3261
Napsáno Jaroslav

Nedílnou součástí každé profese, kde se počítá s prací venku, je kvalitní obuv. Hned dvojnásob to platí pro zimní měsíce nebo v případě, že je nutné pracovat v chladnějších podmínkách (sklady, mrazírny nebo málo vytopené haly, stejně tak práce na stavbě nebo v dopravě). Jakost a estetický dojem se rok od roku u tohoto typu obuvi zlepšuje, trh se rozšiřuje. Často si zimní pracovní obuv vyberou i ti, kteří ji budou využívat pro outdoorové aktivity, a nikoliv pro pracovní účely. Někdy se uplatní i jako klasická zimní obuv pro každý den.

Zimní pracovní obuv by měla ochránit nejen před možným nebezpečím, ale především tu jde o to, aby zahřála. Obecně jsou na tento typ obuvi kladeny dva základní nároky. Za prvé, ochránit před riziky na pracovišti (například protiskluzové provedení této obuvi je nanejvýš důležité). Za druhé, obuv musí být ideálně zateplená a pohodlná, a to úplně pro každého.

Kvalita materiálu je klíčová

Zimní pracovní obuv musí být vyrobena z kvalitních materiálů, jen díky tomu je odolná a současně funkční. Syntetické materiály jsou až na druhém místě, ve většině případů najdete na trhu boty z kůže (vepřové či hovězí), která odolává mrazu a vlhkosti. Bota je navíc zateplená, nejčastěji syntetickou kožešinou vloženou uvnitř.

V závislosti no faktu, že v pracovní obuvi budete trávit poměrně dlouhou dobu, je ideální volbou zvolit model, který bude mít v podšívce antibakteriální vlákna, což nabízí mimo jiné značka Panda. Dlouhodobé nošení málo prodyšné obuvi totiž s sebou nese určitá zdravotní rizika, kterým je lepší se takto elegantně vyhnout. Syntetické materiály v tomto směru rozhodně nejsou od věci, polyuretan, nylon nebo syntetická kůže odolají působení vody i větru, stejně tak ochrání před mrazem nebo různými typy chemikálií. Podrážka zimní obuvi musí skvěle odolat nejen mrazu, ale mít i protiskluzové provedení. Odolnost vůči mastnotám nebo propíchnutí je také dosti důležitým faktorem. Takovéto specifické vlastnosti volte dle vykonávané práce.

Zimní pracovní obuv by měla být zvýšená minimálně přes kotník, což zajistí nejen pohodlnější nošení, ale také výrazně lepší zateplení chodidel. Klasické šněrování, zateplení kotníků, holení, to je dnes celkem běžné. V potravinářství se velmi často využívají zateplené pracovní holínky.

Chcete pár zajímavých tipů? Máte je mít!

Níže jsme vám připravili pár zajímavých tipů na špičkovou zimní pracovní obuv, odolnou a současně velmi hřejivou. Některé typy obuvi mají navíc reflexní doplňky, což ještě zvyšuje bezpečnost při práci. Více informací a případná koupě je možná ZDE.

Zimní pracovní obuv Black Knight Winter S3 Cl – 3261

Obuv Black Knight Winter S3 Cl – 3261 – zateplená holeňová bezpečnostní obuv S3Cl určená pro profesionální využití, navíc s ocelovou tužinkou ve špičce a stélkou. PU podešev, která nabízí odolnost vůči olejům nebo pohonným hmotám, je antistatická. Zateplení syntetickou kožešinkou. Žlutočerné barevné provedení. Cena je 745,- včetně DPH.

 

Zimní pracovní obuv Black Knight Winter S3 Cl – 3261

Zimní pracovní obuv Black Knight Winter S3 Cl – 3261

Zimní pracovní obuv Červa Madron

Obuv Madron – B300220 – pracovní vysoká obuv, TPR podrážka, svršek z odolného PU v kombinaci s nylonem. Bota je zateplena vložkou Thinsulate 200 g. Cena činí 1302,- včetně DPH.

 

Zimní pracovní obuv Červa Madron

Zimní pracovní obuv Červa Madron

Zimní pracovní obuv Panda Top ClassicStralis S3 Cl SRC – 3139

Obuv Top Classic Stralis S3 Cl SRC – 3139. Vysoká kotníková pracovní obuv Panda S3 určená k profesionálnímu využití, navíc s ocelovou tužinkou ve špičce a stélkou. Nejmodernější design, špičkový komfort, kombinace černé kůže a textilu. Díky teplé podšívce Absorber jsou k dispozici maximální absorpční vlastnosti. Vlákna Bacterbril zaručují ochranu zdraví proti bakteriím a plísním při dlouhodobém nošení. Polyuretanový chránič špice. Vstřikovaná podešev z termoplastického PU, která skvěle odolává působení olejů či kyselin. Černé barevné provedení. Cena 2246,- včetně DPH.

Zimní pracovní obuv Panda Top ClassicStralis S3 Cl SRC – 3139

Zimní pracovní obuv Panda Top ClassicStralis S3 Cl SRC – 3139

About the author

Jaroslav

Leave a Comment