Interiér Kuchyně

Osvětlení kuchyňské linky, aneb ať je vidět na vaření!

Napsáno Nikol Blahova

Ať už jsou vaše představy o dokonalé kuchyni jakékoli, správné osvětlení kuchyňské linky je základním předpokladem pro kvalitní a především bezpečné vaření. Určitě se všichni shodneme na skutečnosti, že na přípravu pokrmů – ať jde o oběd, svačinu nebo večeři – je zkrátka potřeba vidět, protože jedině tak předejdete případnému zranění. Vybrat správné osvětlení kuchyňské linky rozhodně není jen tak – chce to čas, pečlivost i praktické myšlení. Jestliže v tomto ohledu vaše kuchyně tak trochu zaostává, nenechte si ujít rady, které jsme pro vás ukryli do následujících řádků. Uvidíte, že se vám naše typy pro osvětlení kuchyňské linky budou hodit!

Jaké jsou možnosti pro osvětlení kuchyňské linky?

Ještě než se vydáte na horečné a bezmyšlenkovité nákupy nového osvětlení, měli byste mít alespoň základní představu, co všechno je v dnešní době k dostání a jaké možnosti vlastně pro osvětlení kuchyňské linky existují. V první řadě nutno říci, že lze vybírat mezi třemi tipy:

  • osvětlení ve dně skřínek
  • osvětlení na bocích skříněk
  • osvětlení nahoře skříněk

To se týče skříněk, ovšem osvětlené mohou být i sokly nebo police, což představuje spíše osvětlení doplňkové. Jestliže novou kuchyni teprve plánujete, můžete s osvětlením počítat dopředu a nechat si světla zafrézovat do nábytku.

Jak osvětlit pracovní plochu?

Osvětlení pracovní plochy je kapitola sama pro sebe, ale rozhodně byste ani tuto část vaší kuchyně neměli podceňovat. I v tomto případě jde totiž nejen o vaše pohodlí, ale především o bezpečí a zdraví, které všichni máme jen jedno. Co se osvětlení pracovní plochy týče, snažte se vybírat takové, aby bylo přímé. Z tohoto důvodu se nejčastěji můžete setkat s integrovaným osvětlení do dna skříněk, které jsou umístěné nad deskou. Velice oblíbenou variantou jsou skleněná světelná dna u horních skříněk, což vypadá vkusně a elegantně.

Dekorativní osvětlení, aneb trocha vkusu neuškodí!

Dojde-li řeč na osvětlení kuchyňské linky, pak věřte, že se při svém výběru nemusíte omezovat pouze na praktická řešení. Velmi dobře vypadají i světelné doplňky, které vaší kuchyň dosvětlí a zároveň zastanou funkci zajímavé dekorace, která upoutá pozornost a do místnosti vnese příjemný šmrnc.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment