Tipy & Triky

Kde si v Brně dát tu pravou italskou pizzu a těstoviny?

Napsáno angelo

Máte rádi pravou a nefalšovanou italskou kuchyni, ale už jste otrávení z nevydařených pokusů o ni? Pojďte se tedy podívat, jak vlastně vyhlášená italská kuchyně vznikla  a kde si ji vychutnat i ve vašem městě. 

Italská kuchyně bývá v nejrůznějších žebříčcích řazena mezi nejlepší kuchyně světa, s francouzskou kuchyní často soupeří dokonce o první místo. Italské jídlo se neuvěřitelně rozšířilo po světě, ostatně i počet pizzerií v České republice je toho důkazem. Italská kuchyně zároveň patří k nejstarším na světě, protože původ řady pokrmů je možné vystopovat až k Etruskům, Řekům a Římanům. Co si však nyní každý představí pod pojmem italské kuchyně je především pizza a těstoviny.

Dějiny pizzy jsou velmi staré. Začínají se psát již v osmnáctém století prakticky od dob, kdy se v Itálii začala pěstovat rajčata. Historie pizzy je sice dlouhá, má však pramálo společného s tím, co naleznete v mrazících boxech supermarketů a ve většině bister. Kdo by také zvládnul udělat kvalitní pizzu lépe, než rozený Ital?

Vybírat můžete z mnoha druhů pizzy, více, či méně tradičních, všechny však mají jednu věc společnou. A tou jsou kvalitní a čerstvé suroviny, které dělají dobrou pizzu pizzou. Pokud jste po přečtení textu dostali chuť na kvalitní pizzu připravovanou rozeným Italem, navštivte stránky Pizza Brno Caruso a nechejte si ji přivést přímo k vám domů.

Vedle pizzy jsou pro Itálii typické i těstoviny, tedy pasta. V současnosti je známo více než 400 druhů těstovin rozmanitých tvarů. Italské těstoviny se vždy vaří způsobem “al dente” a je možné rozdělení na dva druhy – čerstvé a sušené.  Mezi dvě hlavní složky těstovin patří škrob a bílkovina, díky správnému času vaření dokáže lepek lépe ve svém nitru zadržet částky škrobu, které se poté vstřebávají do vašeho organismu jen pozvolně.

A právě správné uvaření těstovin bývá někdy problém a až moc často se můžete setkat s něčím rozvařeným, co k italské pastě má opravdu velmi daleko.

Pokud chcete perfektně uvařené těstoviny přesně tak, jak tradice velí, jsou zde pro vás těstoviny Brno Caruso . Bez práce tak ochutnáte těstoviny mnoha druhů, které si jinak dáte pouze na letní dovolené.

 

 

About the author

angelo

Leave a Comment