Bydlení Tipy & Triky

Luxusní podlaha do domácnosti, která věrně imituje dřevo? Přeci vinylová!

Napsáno angelo

Chcete, aby vaše nová podlaha působila luxusním dojmem a vypadala jako ze dřeva, přitom ale nechcete utratit příliš mnoho peněz a toužíte po krytině, která nebude potřebovat náročnou údržbu? Ideálním řešením jsou vinylové podlahy s imitací dřeva – na pohled jsou k nerozeznání od klasických dřevěných prken, oproti nim ale mají celou řadu nezanedbatelných výhod.

Základní rozdíly mezi vinylovými a dřevěnými podlahami

Vinylové podlahy se od dřevěných na první pohled nemusí lišit, nicméně mají celou řadu vlastností, díky nimž jsou velmi oblíbené a více preferované. Rozdíl je mimo jiné v ceně, kde podlahy z vinylu tolik nezatíží váš rozpočet – za dřevěné je obvykle třeba si připlatit. K dalším odlišnostem patří údržba – u vinylových je mnohem snadnější, u dřevěných je nutné o ně mnohem více pečovat. Obecně jsou pak vinylové podlahy praktičtější a odolnější než dřevěné.

Jaké jsou největší přednosti vinylové podlahy?

Výhod podlahových krytin z vinylu je mnoho – k těm největším patří příznivé ceny, nepřeberný výběr různých dekorů, z nichž si vybere úplně každý, jednoduchá údržba, snadnější pokládka (lepením, plovoucí neboli zámková, volně-položitelná), vysoká odolnost nebo barevná i tvarová stálost. Pokud máte podlahové vytápění, je vinylová podlaha ideálním řešením, stejně tak je optimální i do vlhkých místností, jako jsou koupelny či kuchyně. Za zmínku stojí i fakt, že tento typ podlahy dobře pohlcuje zvuk a tlumí nárazy při chůzi.

Tipy na kvalitní vinylové podlahy, které perfektně imitují dřevo

Pokud vás přesvědčily výhody vinylové podlahy, ale zároveň chcete, aby vaše podlaha byla na pohled k nerozeznání od dřevěné, máme pro vás dva tipy, které by vás mohly zaujmout:

Prvním je kolekce Authentic Plank od amerického výrobce Cherokee. V jejím případě se jedná o vinylové dílce, jež působí autentickým dojmem dřevěných prken. Jsou složené ze čtyř vrstev a pokud si je kupujete do domácnosti, výrobce k nim nabízí doživotní záruku. Vybrat si lze z šesti dekorů, mimo jiné např. borovice nebo dubu.

Naším druhým tipem je kolekce Art Select Wood, která je vlajkovou lodí podlah od společnosti Designflooring. Výběr dekorů je zde velmi široký, můžete si zvolit např. dekory věrně imitující pravé dubové dřevo v podobě prken nebo dekory v podobě klasických parket. I tato kolekce se hodí jak do domácnosti, tak i do komerčních prostor a jedná se vždy o lepené vinylové dílce.

Nejlepší výběr podlah nabízí společnost Barkotex

Pro nákup vinylové podlahy je rozumné vybrat si takového prodejce, který má jednak široký sortiment kvalitních produktů, zároveň vám dokáže odborně poradit s výběrem vhodné podlahy a v neposlední řadě nabízí také profesionální pokládku. Všechny tyto podmínky splňuje společnost Barkotex, jež se tomuto oboru věnuje už od roku 1991. V současné době má už šest kamenných poboček – čtyři z nich jsou v Praze, jedna v Brně a poslední – zaměřená na výprodejové a akční zboží – se nachází v Hradci Králové. Kompletní přehled všech vinylových podlah, které Barkotex nabízí, najdete také na jeho webových stránkách www.barkotex.cz.

About the author

angelo

Leave a Comment