Ložnice Zdi & tapety

Jaké barvy volit pro výmalbu ložnice?

Napsáno Nikol Blahova

Ložnice je místo určené především pro spánek, odpočinek, klid a relaxaci. Každé ráno se zde probouzíte do nového dne, večer naopak s nadšením uleháte do měkoučkých peřin s vidinou vytouženého spánku. Chcete-li, aby každé vaše ráno bylo veselé, abyste se probouzeli s dobrou náladou a byli tak pozitivně naladěni po celý zbytek dne, zaměřte svou pozornost na vhodnou výmalbu ložnice. Věřte nebo ne, ale barva stěn ve vaší ložnici hraje důležitou roli. Pokud nejste spokojeni se stávajícím vymalováním, přemýšlíte o změně a toužíte po nových barvách, které do vaší ložnice vnesou živý nádech, přečtěte si dnešní článek. Rádi vám poradíme, jaké barvy do ložnice zvolit!

Ložnice pod taktovkou zelených odstínů

A teď ruku na srdce: čím je pro vás vaše ložnice? Pokud jí vnímáte jako prostor, kam po náročném dni utíkáte za odpočinkem, vsaďte na zelené vymalování. Chcete-li se v tomto interiéru věnovat relaxaci, odpočinout si a zregenerovat se, je zelená jasnou volbu číslo jedna. Jak je známo, zelené odstíny uklidňují a pro vaše oči jsou doslova balzámem.

Modrá je dobrá!

Modrá barva je odjakživa spojována s vodou a nebem. Modré odstíny podporují myšlení, utváří dokonalé místo pro relaxaci, ale i meditaci. Chcete, aby vaše ložnice fungovala právě na tomto principu? Pak nad modrou vůbec neváhejte! Ovšem pozor – volte raději světlejší a mírnější tóny této barvy.

Často opomíjená fialová – dáte jí šanci?

Co se fialové barvy týče, bývá v mnoha interiérech často opomíjená, což je rozhodně škoda! Zvláště když jde o ložnice, neměli byste nad jejím zvolením dlouho otálet. Říká se, že fialová barva se pojí s aktivnějším sexuálním životem – kdo ví, možná je to pravda. Fialový odstín je navíc netradiční, ale zato nesmírně zajímavý, což je další důvod, proč se rozhodnout právě pro tuto barvu. Co myslíte – dáte fialové šanci?

Je libo rudé vymalování vaší ložnice?

Řekne-li se křiklavě červená, většina z vás si okamžitě vybaví vykřičené domy spojené s erotikou a vášní. Ovšem pozor, jakmile si svou ložnici vymalujete červeně, nemusí jít ihned o obrázek z nemravného filmu. Pokud patříte mezi aktivnější jedince a svou ložnici využíváte i jiným způsobem, než jen ke spánku, je pro vás červená ideálním odstínem. Odhoďte předsudky a pusťte se do malování!

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment