Bazény Bydlení Inspirace pro bydlení Tipy & Triky Zahrada

Podle čeho vybírat bazén

Napsáno JanaPK

Pořídit si vlastní bazén na zahradu přináší řadu výhod. Můžete se osvěžit v horkých letních dnech, protáhnout tělo, odpočinout si a načerpat síly. Ušetříte za cestu k nejbližšímu koupališti i za vstupné, především ale máte soukromí, nemusíte se o vodu dělit se stovkami dalších zájemců o koupání.09

Vybrat si bazén není složité, pokud si předem vyjasníte, co všechno od něj v budoucnosti čekáte. Chcete si udržovat kondici pravidelným plaváním nebo se jen cákat s dětmi? Kolik místa pro bazén máte na zahradě? A kolik peněz můžete za bazén s příslušenstvím utratit?

Zapuštěný nebo nad zemí

Jestli chcete bazén hezký na pohled, s dlouhou životností a širokým využitím, vybírejte ze zapuštěných.Je sice dražší, než bazén nadzemní, vydrží ale mnohem déle, aniž by vyžadoval nějakou zvláštní péči. Tu mu totiž dodáte při realizaci – je třeba vykopat základ,do něhož ho zapustíte.

Bazény nadzemní jsou levnější a na zahradě budou vždycky vypadat tak nějak provizorně. Jestli ovšem na něj nemůžete vyčlenit vyšší částku, případně vzít úvěr, je i ten nad zemí lepší než nic. V horkých letních dnech osvěží stejně jako drahý zapuštěný kolega.

Velikost, tvar a materiál

Jestli jsme určili místo,kde bazén bude stát, máme do jisté míry jasno o tom, jak veliký bazén můžeme koupit. Často už je ve stejné chvíli rozhodnuto i o tvaru, jestli bude kruhový, obdélníkový či ve tvaru ledviny. Zbývá se tedy soustředit na materiál.

Jestliže pomineme bazény nafukovací, můžeme v případě nadzemních bazénů vybírat fóliový nebo plastový. V obou případech je nutné počítat s tím, že jde o řešení jen na pár let.

U zapuštěných je možné použít laminát, sklolaminát či keramická dlažba. Tady se pořizovací cena i náklady na realizaci dost liší,řekněme si tedy, že poměr cena/kvalita velmi dobře hovoří pro laminát. Je sice dražší než plastové bazény, nálady na stavební práce, provoz a údržbu jsou ale o hodně nižší.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment