Bydlení Interiér Tipy & Triky

Snažíte se, ale nejde vám vyčistit v domácnosti koberce dokonale?

Napsáno angelo


Trávíte každý den úklidem interiéru, aby vše bylo dokonalé? Největší překážkou v každé domácnosti jsou podlahy. Aby byly krásné, musí se jejich čištění věnovat hodně času, ačkoliv plovoucí podlahy, dlažby nebo linolea se čistí ještě poměrně snadno. Největší úskalí přináší údržba koberců. Jak o ně správně pečovat, aby vydržely co nejdéle v nejlepší kondici?

Vysavač si neporadí se vším

Prach je pro koberce největším nepřítelem. Stále na ně padá a stále se usazuje na vláknech. Chozením se prach zašlape hlouběji do struktury vláken. U hladkých podlah stačí prach zamést a vytřít, nikam se neusazuje. Drtivá většina domácích vysavačů nedokáže dostat prach z vláken, ale jen z jejich povrchu. Prach usazený ve vláknech koberce zůstává uvnitř a vyžaduje mnohem důkladnější čištění.

Koberce s vrstvou prachu blednou – jejich barva už není tak výrazná, jako bývala dříve. Stále tam je, jen se stačí zbavit prachu. Jak? Kvalitní čištění koberců si dokáže poradit i se zašlapaným prachem.

Spoluprácí s odborníky rozhodně nic nezkazíte

Když se rozhodnete vyčistit koberec vlastními silami, připravte se na velkou dřinu. Na trhu sice existují desítky přípravků (pěny, gely krystaly), které jsou určeny pro hloubkové čištění vláken, ale většinou se hodí jen pro malé skvrny. Čeká vás dřina s kartáčem a mnoho hodin ztraceného času. Jestliže máte na koberci jen malé skvrny a chcete je účinně odstranit, prohlédněte si 4 tipy, jak na to. Plošné čištění koberců touto technikou by zabralo i několik hodin. Na vyčištění celé plochy je nejlepší volbou strojové čištění koberců pomocí profesionální techniky.

Profesionální firma má hotovo rychle

Spolupráce s profesionály má mnoho výhod. Zaplatíte sice více peněz, než kdybyste si koberec čistili sami, ale nebudete se muset vůbec namáhat. Specializované společnosti na strojové čištění koberců využívají špičkovou čistící techniku, která dokáže vyčistit vlákna hloubkově. Díky zkušenostem v této oblasti profesionálové vědí, jakou péči si koberec zaslouží. Každý koberec je originál a vyžaduje odlišný způsob čištění tak, aby byl výsledek dokonalý a nedošlo k poškození podlahy. Renomovanou firmou na čištění koberců a také ostatní úklidové služby je úklid Plecitý.

 

 

About the author

angelo

Leave a Comment