Architektura Bydlení Domy Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

Jak zařídit bydlení na půdě

Napsáno JanaPK

Prázdná půda vždy láká k zabydlení, k vestavbě útulného podkrovního bytu. Netradičně členěný prostor se skosenými stěnami nabízí řadů možností k vybudování moderního i rustikálního bydlení. Chce to jen vzít do ruky metr a zapojit představivost. Pokud se budete řídit i našimi tipy, výsledek vás zaručeně příjemně překvapí.

Jak si poradit s trámy

Svislé trámy se obvykle nacházejí tam, kde se nám vůbec nehodí. Buďte kreativní a zakomponujte je do interiéru. Jen myslete na to, že trámy mají svou nosnost, kterou nelze překročit, proto je nepřetěžujte tím, že na ně zavěsíte těžké předměty. Můžete je také schovat za příčku, jestliže se vám do celkového pojetí prostoru nehodí.

Vyřešit otázku trámů a krovů je celkem náročné, ale výsledek může být překvapivý.

Využijte atypický prostor na maximum

Půda může být členitá, plná vikýřů, šikmé strany střechy nabízí nejen možnost osazení střešních oken, ale i vybudování terasy. Otevřít střechu se hodí především tam, kde je velká plocha s nízkou podchozí výškou (méně než 2,1 m). Tím získáte také víc přirozeného denního světla, kterého v uzavřeném podkroví nemusí být dostatek.

Proměňte arkýře ve studovnu nebo pracovní kout, využijte naplno lepší nasvícení díky arkýřovým oknům

Nábytek na míru přesně kopíruje volné stěny

Právě kvůli sníženým stropům se řada lidí obává, že nebude mít dost úložných prostor. Jestliže ale vsadíte na nábytek vyrobený přesně podle volného místa v prostoru, získáte nábytek nejen funkční, ale i originální. Nechte si vyrobit police až do špičky štítové zdi, zvyšte část otevřeného prostoru pódiem, tím vznikne u země úložný prostor pro sezónní věci. Skříňky si nechte zhotovit vysoké přesně podle výšky stěny, k níž je chcete postavit.

Zkuste si sednout a namalovat si vaši představu zařízení půdního bytu, usnadní vám to další postup.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment