Tipy & Triky

Jak si poradit s blechami

Napsáno JanaPK

Je jedno, že doma pravidelně uklízíte a dalo by se u vás jíst i z podlahy, pokud váš domácí mazlíček přitáhne z venku blechu, může být zaděláno na velký problém.

Nevěřte, že blechy psí na člověka nejdou

Nemusí to být jen pes, kdo domů blechu zavleče, ale i kočka nebo jiný chlupáček. Celkem rozlišujeme čtyři druhy blech (psí, kočičí, lidská a slepičí) a každá z nich v případě nouze nepohrdne náhradním hostitelem.

Kromě toho, že nás dokážou svěděním pěkně potrápit bleší kousance, jsou blechy přenašeči endoparazitů, například psí tasemnice či choroboplodných zárodků.

Jak poznáte, že má váš pes blechy

Jestliže se váš pes část drbe a kouše se do kůže, zkontrolujte mu srst. Začněte kolem hlavy a postupujte po páteři až k ocasu. Hlavně nad ocasem mívá zablešený pes rozškrábaná místa. Jestli narazíte na malé černé hromádky blešího trusu nalepené na chlupech, je čas na akci.

V první fázi je nutné zbavit blech našeho domácího mazlíčka. K tomu jsou přípravky ve formě šamponů, pudrů, sprejů a pipet, všechny mají ale jen omezenou dobu působnosti a likvidují pouze dospělé jedince, kteří už sají krev. Proto je nutné ošetření proti ektoparazitům několikrát opakovat.opakovat.

Velký úklid nebo specialista

I když se nám povede dospělé blechy zlikvidovat, v psím pelíšku, ale i na jiných místech se můžou uchovávat vajíčka, ze kterých se po čase vylíhnou další. Tomu zabráníme je n pořádným úklidem: včetně pečlivého vyluxování všech postelí , křesel i pohovky – všude tam, kde mohl pes (nebo kočka) uvolněná vajíčka vytrousit. Jeho pelíšek vystříkejte některým ze sprejů (nejvhodnější je asi Biokill, protože není toxický pro teplokrevné živočichy).

Na ostatní plochy v domácnosti použijte při úklidu horkou vodu nebo parní čistič. Oblečení vyklepávejte nad vanou a často perte. Na rozdíl od štěnic se ale s blechami můžete vypořádat sami, bez zásahu odborníků

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment