Bydlení Inspirace pro bydlení Tipy & Triky

6 tipů, jak oživit nudný balkon

Napsáno JanaPK

Používat balkon nebo lodžii jen k sušení prádla nebo odložení zbytečných věcí je marnotratné. Z tohoto malého otevřeného prostoru si můžeme vytvořit útulné posezení, místo, kde se nám bude příjemně relaxovat. S našimi tipy můžete ze svého balkonu udělat koutek opravdu originální.

1. Vezměte to od podlahy

Podlaha panelákových lodžií i balkonů je obvykle betonová a šedivá. Abychom vzhled balkonu pozvedli, použijeme jinou povrchovu vrstvu, například protiskluzové dlaždice nebo linoleum. Také dřevěná podlaha může bát, pokud bude dobře udržovaná. Barva by měla korespondovat se zbytkem zařízení, proto bychom měli mít už při výběru jasnou představu o tom, jak bude náš balkon zařízen.

2. Kdo židli má, bydlí

Základem našeho budoucího relaxačního koutku bude pohodlné sezení. Jeho výběr bude záviset na prostoru, který mu na balkoně můžeme vyčlenit. Pamatujte na to, že bude nábytek venku vystaven vlivům počasí a bude se na něj prášit. Volíme tedy materiál odolný a omyvatelný , klidně stohovatelné plastové židle, které zútulníme barevnými pohodlnými sedáky.

3. Slunečník nebo markýza?

Zvlášť u balkonů situovaných na jih je třeba počítat se stíněním během horkých letních dní. Můžeme zvolit moderní slunečník nebo retro s volánky a květinovým vzorem, nebo si necháme nainstalovat zatahovací markýzu. Nejen, že budete chráněni před UV zářením, váš balkon už nikdo nepřehlédne.

4. Recyklujte nábytek

Kupovali jste si do předsíně nový nábytek a starou věšákovou stěnu se vám nechce vyhodit? Pořiďte jí nový veselý nátěr a postavte ji k balkonové stěně. Na botník položte polštáře a máte další originální posezení. Do skříňky můžete uklidit například prázdné truhlíky, zahradnické náčiní a pracovní rukavice. A na věšáčky zavěsíte drobné dekorativní předměty, případně závěsné květníky

5. Bez květin to útulné nebude

Je jen na vás, kolik zeleně je pro vás dost. Alespoň truhlíky zavěšené na zábradlí byste si ale na oživení balkonu měli pořídit. Nejlépe osazené jsou takové, aby kvetly po celou dobu od jara do podzimu. Zajímavá je i kombinace letniček se stále zelenými dekorativními trvalkami.

6. Doplňte netradiční výzdobou

Celkový dojem umocní originální svítidla a dekorace ať už z přírodnin, například závěsné vazby ze slaměnek, obilí a proti nebo na podzim vydlabané dýně, nebo zrenovované staré plechové konývky na zalévání, stará petrolejka a jiné předměty, se kterými se nechcete loučit.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment