Bydlení Interiér Kuchyně Tipy & Triky

Jak na mravence v domě

Napsáno JanaPK

Mravenci si cestičku za lákavou potravou vždycky najdou. Neomylně je vede jejich mimořádně vyvinutý čich. Jestliže cestou kolem vašeho obydlí ucítí něco voňavého, během chvíle je máte doma i s příbuznými.

Na co si je domů nejčastěji nalákáte? Stačí jim rozlité sladké šťávy, přezrálé ovoce na stole, případně i otevřená cukřenka. Nepohrdnou ani odpadky v koši.

Jak se zbavit mravenců, kteří se u nás zabydleli

Zvolte přesně stejný postup, jakým si k vám našli cestu – zaútočte na jejich čich.

Na to, abyste mravence z domu vypudili a už se k vám nevrátili, potřebujete aromatické rostliny, které jim vadí. Jsou to levandule, bazalka, majoránka, česnek, cibule,  máta nebo řebříček. Postavte si na parapet v kuchyni truhlík s těmito bylinkami a mravenci k vám nepřijdou, i když budete mít otevřené okno.

Co je mravencům ještě nepříjemné

Omyjte v kuchyni všechny plochy octem, tím si je vydezinfikujete a zároveň se zbavíte nevítaných vetřelců, protože jim ocet nevoní. Stejně nepříjemné jsou jim některá koření: pálivá paprika, pepř, hřebíček nebo skořice. Pomůže i kávová sedlina.

Pokud jste objevili místo, kudy k vám mravenci vnikají, zamázněte ho zubní paskou s mentolem či eukalyptem. Můžete si být jistí, že tudy již nepřijdou.

Aby už se nevrátili

Nejlepší prevence před invazí mravenců, je čistota a pořádek. Nenechávejte na stole zbytky jídla, hlavně sladkého. Nedopité láhve vypláchněte, rozlité pití (pivo, víno, mošt, džus…) dobře utřete. Nenechávejte v dosahu nezabalené potraviny, hlavně ty sladké. Cukr uchovávejte v uzavíratelné dóze, aby se vám do něj mravenci nenastěhovali.

Pravidelně probírejte ovoce v misce nebo v košíku na stole a zbavte se všech nahnilých kousků. Vynášejte pravidelně odpadky a koš umývejte. Nezapomínejte na dřez a čištění odpadů. Dodržováním čistoty v kuchyni se ubráníte nejen mravencům, ale i dalšímu obtížnému hmyzu.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment