Nábytek

Jak vyčistit sedačku?

Napsáno Nikol Blahova

Sedací soupravy představují středobod každého obývacího pokoje. Zabírají nejvíce místa a právě na tomto kousku nábytku spočinou první zraky všech vašich návštěv. A co si budeme povídat – mnohdy toho na sedačce skončí více, než byste si přáli. Máte-li doma děti, které chvíli neposedí či domácí mazlíčky, jež jsou na tom s aktivitou kolikrát hůře, než samotné děti, možná často řešíte otázku, jak vyčistit vaší sedačku od čokolády, vylitého vína, uměleckých děl vašich dětí či běžné špíny. Sedačku lze čistit mnoha způsoby, přičemž každý druh si žádá jiný postup. Pokud i vy zrovna řešíte, jak se pustit do čištění, rozhodně si nenechte ujít dnešní článek!

Jak vyčistit látkovou sedačku

Máte doma látkovou sedačku, na které ulpěla špína či se vám na ní podařilo něco vylít? Pak v tomto případě věřte, že skutečně máze z čeho vybírat! Nejjednodušším způsobem, jak sedačku vyčistit, je použít vodu s trochou přípravku či pracího prostředku. V takovém případě vám ale nezbývá nic jiného, než před sedačku pokleknout s kartáčem a pustit se do drhnutí. Sedačku sice vyčistíte, ale počítejte s tím, že vám bude schnout minimálně dva dny.

Další možnost, jak vyčistit látkovou sedačku, se skrývá v pěnových čističích. V drogerii jistě seženete speciální přípravky určené na čalouněný nábytek v příjemných cenových relacích. Ještě než se pustíte do radikálního čištění, vyzkoušejte jak sedačka a přípravek zareaguje na malém kousku, který není tolik vidět. Obvykle stačí nastříkat pěnu, nechat působit a setřít vlhkým hadrem.

Jak vyčistit koženou sedačku

Vlastníte koženou sedačku, která vás stála slušný balík? Pak se možná jako spousta lidí přikláníte k názoru, že když je to tak drahé, nemusí se to tak často čistit. Možná je na tom něco málo pravdy, ale rozhodně to neplatí o bílé sedačce, protože u té vás čištění určitě nemine. Říká se, že na koženou sedačku postačí vlhký hadřík. Ano, ale jen v případě lehkého znečištění případně situace, kdy na ni něco vylijete.

Kožené sedačky si vyžadují šetrnou péči, nechcete-li si ji poničit. Pro její čištění si proto připravte bílý hadr – u toho se vám nestane, že by vlivem saponátu začal pouštět barvu – který namočte do vody smíchané s klasickým mýdlem. Následně sedačku jemně vyčistěte, v žádném případě jí nedrhněte kartáčem či hrubší látkou! 

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment