Komerční články

Na co nezapomenout při vánočním úklidu?

Napsáno angelo

Běžný úklid zahrnuje klasické činnosti, jako je vysávání, vytírání podlahy či utírání prachu. To známe všichni. Podívejte se ale společně s námi, jak by měl vypadat generální úklid a na co při úklidu určitě nezapomenout.

Začněte od úklidově nejnáročnější místnosti, jelikož na začátku máte dostatek sil. Na závěr určitě potěší  místnost, která kromě běžného úklidu už nic moc dalšího nevyžaduje. Zatněte zuby a „s chutí“ do toho!

Kuchyně

Při běžném úklidu si většinou všímáme v kuchyni pouze podlahy a aby bylo čisto na povrchu. Velký úklid je bohužel časově i fyzicky mnohem náročnější.

  • Kuchyňská linka

V této chvíli mluvíme především o vnitřních prostorech, ve kterých máte uloženo veškeré kuchyňské nádobí. Vše vyskládejte ven. Máte tak i skvělou příležitost pro reorganizaci vašeho stávajícího systému.

Poličky důkladně zbavte prachu, špíny  či zašlé mastnoty. Veškeré nádobí zkontrolujte. Může se stát, že při běžném umývání nádobí se vám zatoulal mezi ostatní například talíř, který až tak důkladně umytý nebyl.

Náš tip: Do zašlých a připálených hrnců nalijte ocet a nechte vařit cca 45-60 minut. Nad výsledkem bude žasnout!  Hrnce budou vypadat jako nové!

Obývací pokoj

Obývák plný různých dekorací či knihovny se většinou stává rájem pro usazování prachu. Obvykle se tedy snažíme o to, aby opět vše zazářilo čistotou. A tak se lehce stává, že zapomínáme na údržbu sedaček, na kterých paradoxně trávíme nejvíce času.

  • Pohovka

Začněte s kompletním vysáváním sedačky. Máte-li rozkládací soupravy, včetně úložných prostorů, nezapomeňte i na ně. Následně očistěte pohovku dle typu materiálu a doporučení výrobce. Každý materiál se chová jinak. Zvolte si nejméně viditelné místo na sedačce a vyčištění si vyzkoušejte na něm. Jste s výsledkem spokojeni?  Hurá, aplikujte na celou sedací soupravu.

vanoce

Ložnice

V ložnici se plně soustřeďte na postel. Vaši péči si rozhodně zaslouží! Přeci jen vám každý den poskytuje útočiště a dopřává odpočinek. Na úvod si otevřete okno a nechte všechny omyté části uschnout pěkně na čerstvém vzduchu.

  • Postel.

Úklid postele se skládá z několika jednotlivých částí:

1) Mokrou hadrou důkladně umyjte rám postele a rošt. Poté nechte samovolně uschnout.

2) Povysávejte matraci z obou stran a zbavte jí nečistot. Zkontrolujte její stav. Nezapomeňte, že průměrná životnost matrace se pohybuje okolo 7 let, poté je vhodné vyměnit ji za novou. Doporučujeme používat chránič matrace, který životnost matrace o poznání prodlouží.

3) Dosavadní povlečení vyperte a přichystejte si nové.

4) Kvalitní přikrývky a polštáře se mohou rovněž vyprat a na vysokou teplotu, ideálně 95°. Jedině tak se zbavíte škodlivých mikroorganismů, které jste během spánku nastřádali.

About the author

angelo

Leave a Comment