Nezařazené

Rozbil se spotřebič a musíte nutně koupit nový? Vyřešte to zodpovědně rychlou půjčkou!

Napsáno angelo

Několik tisíc korun rychle neseženete v bance, ale u nebankovní společnosti. Vyřízení žádosti trvá několik minut a může být zcela bez poplatku, o druhou půjčku si už můžete požádat přes SMS zprávu. Sami si volíte, kolik a na jak dlouho si půjčíte. Aby vše dopadlo dobře, stačí dodržet jen dvě základní pravidla. Naučte se to a už nikdy vás nebudou nečekané výdaje trápit.

Zodpovědnost a lehké počty

Na začátku všeho jsou lehké počty, které vám ukážou, kolik si můžete půjčit. Nebankovní půjčka je totiž charakteristická tím, že má kratší dobu splatnosti (zpravidla 30 dní) a nabízí menší sumu. Každý, komu má posloužit jako pomoc, když potřebuje koupit nový spotřebič, zaplatit energie aj., musí umět počítat. Abyste měli jistotu, že peníze včas vrátíte, musíte mít jasno v tom, kolik máte měsíčně volných financí.

Spočítejte si, jak velké jsou vaše celkové měsíční příjmy a od nich odčtěte celkové měsíční výdaje. Výsledné číslo je maximální možnou splátkou vaší půjčky. Je zodpovědnější si vždy půjčit o něco méně a případně si vzít další úvěr po splacení první půjčky. Pokud si budete půjčovat poprvé, jste na tom vůbec nejlépe. Získáte totiž půjčku zcela bez poplatku. Akce momentálně běží u Via SMS s.r.o., společnost poskytuje nebankovní půjčky v ČR od roku 2011.

Prověřujte!

Než vyplníte žádost, zjistěte si o poskytovateli co nejvíce informací, abyste měli jistotu, že si půjčíte od seriózní firmy. Podívejte se na web ČNB, kde najdete seznam společností, které splnily podmínky novely zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde) a získaly licenci.

Pokud zde jméno společnosti nenajdete, pravděpodobně jste narazili na neseriózní firmu a raději si od ní nepůjčujte. Je také ukazatelem kvality, pokud je poskytovatel členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Výše zmíněná Via SMS s.r.o. patří k zakládajícím členům APNÚ.

About the author

angelo

Leave a Comment