Bydlení Inspirace pro bydlení Koupelny Tipy & Triky

Dobré tipy, které využijete při zařizování koupelny

Napsáno JanaPK

Zařizování koupelny začíná dávno před tím, než jdete kupovat vybavení. Na začátku by měl být dobrý projekt nebo aspoň návrh či vizualizace, abyste měli před očima jasnou představu o tom, co všechno se do koupelny vejde a jak vše rozmístit v prostoru.

Také spolupráce s koupelnovým studiem případně ověřenou firmou se vyplatí, kromě profesionální pomoci vám udělají i předběžný rozpočet, takže budete připraveni.

Pořizujte vždy kompletní sady

Když si pořizujete toaletu, vyberte ji rovnou se splachováním, umývadlo s vodovodní baterií, keramiku od jednoho výrobce a ze stejné kolekce. Koupelna zařízená z výprodejů stylem “co dům dal” nejen, že nevypadá hezky, ale obvykle můžete očekávat komplikace s kvalitou, těsněním či funkčností vůbec.

Vybírejte praktické materiály

podlaha v koupelně by měla být snadná na údržbu, dlažba rozhodně s protiskluzovou úpravou. Také barvu spárovací hmoty na podlaze vyberte jinou než bílou, abyste ji nemuseli stále čistit. Počítejte s vysokou vzdušnou vlhkostí, materiál by tedy neměl být příliš nasákavý. Například jestli chcete do koupelny dřevěnou podlahu, obklady nebo dřevěné doplňky, vybírejte zásadně tvrdé dřevo s vhodnou impregnací.

Nezavrhujte vanu ani v malé koupelně

I když není místa nazbyt, můžete si pořídit vanu a ne jen sprchový kout. Hlavně v rodinách s dětmi se aspoň malá vana využije každý den. Vyberte vanu úzkou, případně zúženou jen v části pro nohy, pořiďte si k ní zástěnu pro sprchování a máte ideální řešení dilematu, zda je lepší sprchový kout či vana.

Nebojte se barev, vyvarujte se ale příliš provokativních

Koupelna není jen místem, kde provádíme osobní hygienu, stále víc se stává zónou pro relaxaci a odpočinek. Takové místo by mělo být útulné a příjemné na pohled, s uklidňujícími barvami. Současné trendy upřednostňují spíš světlé odstíny zemitých barev, případně čistou bílou a barevnost přidávají doplňky, ručníky a měkké froté župany.

Už žádné výstavky na vaně

Doba, kdy jsme chtěli všem návštěvám předvést, že šampony nakupujeme v Tuzexu, nebo že jsme byli na nákupech v Maďarsku, je pryč. Dnešní módní diktát velí schovat tu barevnou změť lahviček, tub a flakónů do skříněk a koupelnu mít stále uklizenou.

 

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment