Bydlení Tipy & Triky

Jak se konečně vypořádat s plísní na fasádě?

Napsáno angelo

Podle odborníků je při výběru bydlení lokalita mnohem důležitější než samotná nemovitost. Tu lze kdykoliv opravit či přestavět, ale v případě okolního prostředí jsou jakékoliv změny nereálné. Ale co když jste si vybrali dům v blízkosti lesa či vodního toku, kde je nouze o sluneční paprsky a vítr? Právě tato kombinace vede ke vzniku plísní – ty se rychle rozrůstají a mají negativní vliv na životnost fasády. A samozřejmě na zdraví osob, které v daném objektu bydlí. Eliminace tohoto neobyčejně přizpůsobivé houby však není snadná. Anebo ano?

Pokud na fasádě vašeho domu objevila plíseň, máte tři možnosti. Budete ji přehlížet, přestěhujete se, nebo se ji pokusíte zbavit.

Ignorace rychle se rozšiřujícího se mikroorganismu není vůbec dobrý nápad a stěhování zřejmě také nepřipadá v úvahu. Nemusíte však zoufat, protože existuje poměrně jednoduchý způsob, jak se plísně zbavitpomocí vhodně zvoleného nátěru proti plísním.

Prvním krokem je důkladné vyčištění fasády. Můžete se do toho pustit vlastními silami, nebo se obrátit na odborníky. Vyhnete se tak poměrně náročné činnosti a budete mít jistotu perfektně připraveného povrchu pro aplikaci nátěru.

Jak protiplísňové nátěry fungují?

Nátěry proti plísním fungují na jednoduchém principu. V zásadě se dělí na dva základní typy –  na termoizolační antikondenzační nátěry, které zamezují vzniku tepelných mostů a na nátěry postavené na změně iontové rovnováhy plísně (tzn. aktivní ničení buněk).

Kdo vás plísně na fasádě zbaví?

Vzhledem k poměrně velké nabídce antimykotických nátěrů není od věci kontaktovat profesionály a nechat si doporučit nátěr vhodný pro konkrétní fasádu. Na čištění povrchů a nátěry fasád se specializuje například AXIOM REAL. Reference a důležité informace najdete na www.ars.cz.

About the author

angelo

Leave a Comment