Pěstování rostlin Zahrada

Září je období sázení, aneb cibulky jdou do země!

Napsáno Nikol Blahova

Je čas vysadit cibulky! Tak by se dal velmi stručně vystihnout náš dnešní článek, který by si neměl nechat ujít žádný nadšení zahrádkář. Zima je již za dveřmi, což mnozí milovníci nejrůznějšího pěstování a hrabání se v hlíně nevítají zrovna s nadšením. Konec srpna a začátek září je pro přípravu cibulek do země ideálním časem, který byste neměli prošvihnout. Jestliže se těšíte, až vám na jaře zahrada rozkvete do pestrobarevných odstínů, ponechejte cibulkám dostatek času na zakořenění. V dnešním článku vám poradíme, jak si cibulky správně vybrat, jaká půda je pro ně nejlepší, co pořídit zároveň s nimi i jaké místečko jim vybrat. Pojďte s námi nachystat cibulky do země!

Jaké cibulky pořídit?

V září je ideální čas pro zjara kvetoucí cibulky. V obchodě naleznete pestrý výběr, sázet se dají sněženky, bledule, narcisy a ladoňky, krokusy, okrasné česneky, modřence, lilie a tulipány. Vyhýbejte se nabízený sáčkům s cibulkami a dejte přednost volnému výběru, kde si budete moci vybrat barvu a zkontrolovat stav.

Která půda je ta pravá?

Každá rostlina vyžaduje jinou půdu. Zatímco již zmíněné krokusy potřebují vydatně nasáklou půdu podobě jako narcisy, tulipány, kosatce či okrasný česnek naopak dají přednost lehké půdě, která není tak vlhká. Cibulky je dobré sázet do poloviční hloubky, než je jejich výsledná výška.

Jak poznat to nejlepší místo?

Ačkoli je představa zahrady celé pokryté kvetoucími rostlinkami více než lákavá, zkuste být v tomto ohledu trochu skromnější. Pamatujte, že rostliny budou potřebovat dostatek vláhy, která je jim dopřávána tehdy, je-li dostatek sněhu. Jak ale víte, poslední léta nebyla na sněhovou nadílku příliš bohatá, proto raději dejte přednost kompaktnějším záhonům, které vláhu udrží déle a rostlinám tak poskytnou to, co potřebují.

Co dalšího je třeba pořídit?

Nakoupit cibulky je jedna věc, ovšem jen s tím se neobejdete. Ještě než cibulky umístíte do země, budete je muset namočit fungicidního roztoku. Na škodu nebudou ani plastové košíky, které cibulky ochrání.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment