Bazény Exteriér

Čistá voda v bazénu? S našimi tipy to bude hračka!

Napsáno Nikol Blahova

Čistá voda v bazénu je základem pro příjemné koupání. Bazén na zahradě v dnešní dobře nepředstavuje kdovíjaký luxus, který by si nemohl dovolit každý. Mnoho lidí si jej pořizuje nejen k osvěžení, ale především k zabavení dětí i vnoučat. Možná jste si letos v létě splnily sen o vlastním bazénu. Ovšem pozor – rozhodně nestačí jen bazén koupit, napustit a pak si jej užívat naplno. Abyste se mohli koupat do aleluja, je potřeba především čistá voda v bazénu. I vy si jistě umíte představit, co se stane s vodou uvnitř bazénu v horkých dnech, kdy teploty nemilosrdně spalují vaší kůži, pokud ji neošetříte speciální chemií a tu nedoplníte o filtraci. Naštěstí máte dnešní článek pro inspiraci, jak vodu v bazénu udržet krásně čistou!

Bazénová filtrace pro zachycení hrubých nečistot

Základním vybavením každého bazénu je filtrace. Ta vodu nejen čistí, ale zároveň zachycuje všechny hrubé nečistoty, které se do vody dostaly z venčí. Filtrace se vybírá podle objemu vody a mezi nejznámější typy patří filtrace písková a kartušovaná. Písková filtrace pracuje čistě na přírodním principu, a proto je využívanější. Čistá voda v bazénu bude cca za 6-8 hodin.

Čistá voda v bazénu pomocí chemie

Toužíte po bazénu plném zdravotně nezávadné vody? Pak věřte, že rozhodně nestačí jen zachytit hrubé nečistoty, ale vodu v bazénu upravit i za pomoci bazénové chemie. Ta vodu nejen upraví, ale i dezinfikuje. Nejčastěji se používá chlor, který si můžete pořídit buď v tabletách nebo v tekuté podobě. Důležité je dodržet limit pro správné dávkování. 

Ušetřete si práci pomocí plachty

Pokud si péči o bazén chcete ulehčit, investujte do pořízení plachty. V době, kdy se v bazénu nebudete koupat, jej pomocí plachty zakryjete a zabráníte tak znečištění listím trávou, prachem, hmyzem či čímkoli jiným. Pořídit si můžete i solární plachtu, která se jen položí na vodu a tu následně ohřívá. V noci pak zamezí tepelným ztrátám. 

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment