Interiér

Perfektní přikrývka na zimu – která to je?

Napsáno Nikol Blahova

Vánoce jsou za dveřmi a ačkoli do nich ještě několik týdnů zbývá, již nyní se vám jistě bude hodit přikrývka na zimu. Počasí již dávno není nejpříjemnější, teploty panující za dveřmi vašeho vyhřátého bydlení se drží zuby nehty nulových hodnot a vy možná v noci pociťujete nepříjemné pocity chladu. Jistě se shodneme na tom, že není nic horšího, než se probudit uprostřed noci a třást se zimou. Proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, ve kterém se vám pokusíme poradit, která přikrývka na zimu je tou nejlepší volbou. Určitě si následující řádky nenechte ujít!

Přikrývka na zimu z opravdového peří

Peřiny plněné pravým peřím milovaly již naše babičky a rozhodně věděly proč. Přikrývka na zimu z peří vás dokonale zahřeje a jistě vás potěší i její nádherná měkkost, do které se budete chtít okamžitě zachumlat. Důležité je, aby vámi zvolená přikrývka byla dostatečně prošívaná – nejlépe celoplošně. Jedině tak budete mít jistotu, že vám peří nezačne vylézat skrze švy.

Přikrývka na zimu z umělých vláken

Tento typ přikrývek je nejrozšířenější a možná je doma máte i vy. Mnoho lidí si je oblíbilo především pro velkou podobnost s přikrývkami plněnými peřím, přičemž se ale podstatně liší v ceně – jsou mnohem levnější a tedy i dostupnější. Přikrývka na zimu z umělých vláken se vám anatomicky přizpůsobí a příjemně vás zahřeje, takže se nemusíte bát probdělých a zmrzlých nocí.

Přikrývka na zimu z ovčí vlny

Do třetice všeho dobrého nutno zmínit přikrývky z ovčí vlny, jejichž hřejivé vlastnosti si zaručeně získají i toho největšího teplomila. Ovšem pozor, v tomto případě nutno zmínit výhody a nevýhody tohoto typu přikrývky na zimu. Mezi výhody bezesporu patří schopnost absolvovat vlhkost, nemluvě o blahodárných vlivech na vaší pokožku. A ty stinné stránky? Přikrývka na zimu z ovčí vlny není vhodnou volbou pro alergiky.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment