Interiér

Jak postupovat při rekonstrukci panelákové chodby

Napsáno Nikol Blahova

Uvažujete o rekonstrukci panelákové chodby? Pak věřte, že pokud máte nějaké pochybnosti nebo si v něčem nevíte rady, jste na správném místě! Je známo, že malá, tmavá či špatně zařízená chodba dokáže zkazit dojem celého bytu, což je velká škoda. Představte si situaci, kdy byste si dali maximálně záležet se zařízením bydlení a celkový dojem by vám zhatila jedna malá chodbička, která by veškerou snahu doslova rozprýštila na kusy. Při rekonstrukci panelákové chodby nutně nemusíte zacházet až do radikálních postupů v podobě zvětšování či jiné konstrukční úpravy. Poradíme vám několik triků, díky kterým celý prostor po optické stránce prosvětlíte, provzdušníte a z obyčejné a nevzhledně vyhlížející chodby uděláte pýchu vašeho bytu. Necháte se námi inspirovat?

Správná volba vestavěné skříně

Při rekonstrukci panelákové chodby se nejčastěji řeší úložné prostorytedy vestavěné skříně. Nezáleží na tom, zda si pořídíte novou nebo si necháte tu stávající, důležitá je její barva. Ta by měla být co možná nejsvětlejší, která prostor rozzáří. Rozhodně se nemusíte omezovat jen na sterilní bílou. Vybírat můžete mezi pestrou škálou jemných tónů, jež jsou na pohled příjemné a co do prostoru nerušivé.

Osvětlení, které projasní, ale neruší

Dalším důležitým bodem je správné rozmístění světel. Ruce pryč od příliš silných žárovek, které jsou do tohoto prostoru zbytečné a pro oči nepříjemné – zvláště při procházení z místnosti do místnosti. Myslete na to, aby byl přísun světla dostatečný, ale zároveň nerušivý.

Malý prostor zvětší zrcadla

Rozhodli jste se pro rekonstrukci panelákové chodby kvůli její velikosti? Je pravdou, že právě velikost je nejčastějším důvodem, proč se lidé do rekonstrukce pouští. Jak již bylo řečeno v úvodu –  ne vždycky se musíte pouštět do radikálních kroků. Pokud vás ale trápí velikost vaší chodby, pořiďte si do ní zrcadla. Ty si velice snadno pohrají s prostorem a opticky jej zvětší.

I podlahová krytina hraje důležitou roli

Při rekonstrukci panelákové chodby je třeba myslet i na správnou podlahovou krytinu. Pokud se hodláte pustit do její výměny, věřte, že ať už zvolíte dlaždičky, dřevo nebo lino, v každém případě můžete chodbu opticky zvětšit nebo naopak zmenšit, tak si na to dejte pozor.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment