Interiér

Užitečné rady pro výběr povlečení

Napsáno Nikol Blahova

Povlečení je bezesporu nejdůležitější součástí postele. I kdybyste si vybrali tu nejpohodlnější matraci, uložili ji na nejkvalitnější rošt a vytvořili tak dokonalé lůžko – povlečení vždy bude hrát tu nejdůležitější roli, neboť právě do ložního prádla se večer co večer pohodlně zachumláte a necháte se unést do světa sladkých snů. Nemáme pravdu? Vybrat si to pravé povlečení ale není jen tak, neboť současná nabídka je více než pestrá a najít mezi různorodým sortimentem ten TOP dá určitou práci. Chce to znát ty správné fígle, abyste se nenechali zlákat nízkou cenou na úkor kvality. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat to nejlepší povlečení.

4 nejdůležitější faktory pro výběr povlečení

Ještě než se vydáte na nákup nového ložního prádla, měli byste znát základní kritéria pro jeho výběr: materiál, gramáž, rozměry a barva. Zaručujeme vám, že pokud se budete řídit těmito faktory, neuděláte při výběru povlečení chybu.

 1. Materiál

  Hned zkraje to úplně nejdůležitější: materiál. V tomto případě zapomeňte na kvantitu a snažte se hledět jen na kvalitu, experimenty by se vám rozhodně nemuseli vyplatit. Nejoblíbenějším materiálem pro povlečení je bezesporu bavlna, která je vděčná pro každé roční období. Pokud chcete jen to nejlepší, hledejte povlečení ze 100% bavlny, nic lepšího neexistuje. Dalším oblíbeným materiálem flanel. Ten se hodí především pro zimní období, protože krásně hřeje. Do třetice nutno zmínit i téměř bezúdržbový a mezi hospodyňkami stále vyhledávanější krep. S tím to máte prakticky bez práce, odpadá žehlení, což nejedna žena jistě ocení.

 2. Gramáž

  Dalším důležitým faktorem je gramáž. V tomto případe netřeba se dlouze rozepisovat. Obecně to platí tak, že pokud skrze jednu vrstvu povlečení vidíte až na druhý konec obchodu, nechte jej tam a hledejte jinde.

 3. Rozměry

  Dojde-li při výběru povlečení na rozměry, pamatujte, že musíte být připraveni a to již tehdy, kdy odcházíte z domu. Určitě by se vám nelíbila skutečnost, když byste v obchodě objevili poslední kousek vašeho vysněného ložního prádla, za který byste utratili balík a doma byste následně zjistili, že se vám do něho polštáře s peřinou nevejdou.

 4. Barva

  Barva je  kritérium rovněž důležité, ale co se výběru týče, pak je rozhodně nejpříjemnější. Co se barvy týče, pak se snažte vhodně skloubit barvu celého pokoje s barvou ložního prádla. V opačném případě byste dosáhli akorát tak toho, že by povlečení na posteli tlouklo do očí a celkově by to vůbec nevypadalo dobře 🙂

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment