Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

Tipy, jak zútulnit domácnost

Napsáno JanaPK

I byt zařízený podle nejnovějších trendů bytového designu nebude útulný, dokud jeho vybavení nedoplníte o drobnosti podle vašeho osobitého stylu. Jen takový interiér je útulný, na kterém se podepíše kreativita jednotlivých členů domácnosti. Na co vsadit, abyste si domov zútulnili?

Příroda bude vždy vítaná

Skoro v každém bytě najdete živé květiny, jen v málokteré domácnosti není ani jedna pokojová rostlina. Tam, kde jsou její obyvatelé vytížení, možná vsadí na kaktusy nebo sukulenty, které jim odpustí, pokud občas zapomenou na zálivku. Ale zeleň rozhodně pomáhá k příjemnému prostředí v bytě.

Mystické kouzlo plamenů

Pokud můžete, vybavte svůj domov krbem. Nemusí to být ten opravdový, s komínem, kterým se dům vytápí, stačí třeba jen lihový, i ten svými plameny vykouzlí útulné prostředí pro večerní relaxaci. Jestliže nemáte možnost pořídit si krb, rozestavějte po bytě alespoň svícny a svíčky. I světlo jejich plamínků interiér zútulní.

Závěsy, přehozy, polštáře

Měkoučká deka a pohodlný polštářek na pohovce udělají pro útulné prostředí vašeho domova víc, než všechny dekorace. Z estetického hlediska by měly závěsy v oknech, přehoz na gauči i polštářky ladit s ostatními barvami v pokoji, nebo naopak vyniknout vhodně zvolenou kontrastní barvou. Pokud jste manuálně zruční a dostatečně kreativní, vsaďte na domácí výrobu, háčkované záclonky v oknech nebo pletený potah na polštář vypadají velmi působivě.

Vsaďte na rodinné fotografie

V poslední době se v mnoha domácnostech setkáte s fotografiemi členů rodiny nejen v rámečcích na stolku nebo skříňce, ale hlavně na zdech. Na stěnách visí často zarámované i zvětšené do velikosti plakátu nebo fototapety. Asi žádná jiná věc v interiéru nedokáže zřetelněji potvrdit, že v tomto bytě se opravdu žije.

Útulná domácnost je taková, na které je ihned znát, že se v ní žije, věci se používají a nerovnají se podle pravítka.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment