Finance

Víte, kam se u vás doma ztrácejí peníze? 2. část

Napsáno Nikol Blahova

Již v minulém článku jsme si na rovinu řekli, že peníze chybí ve většině domácností a jen málokdo si s nimi může vyskakovat. Ne každému bylo shůry dáno, aby se jeho bankovní účet prakticky bez práce zaplnil několika miliony a ne každý si v práci dokáže vydělat tolik, aby mohl peníze bezhlavě utrácet. Držme se při zemi a přiznejme si, že peníze jsou nedostatkovým zbožím, které ale všichni k životu potřebujeme. Možná si často pohráváte s myšlenkou, co vlastně děláte špatně, že vám peníze i přes veškerou snahu je ušetřit neustále chybí. Na vině může být mnoho faktorů. Minulý článek vám představil první dva důvody, díky kterým vám finance mizí pod rukama a dnešní článek bude pokračovat. Určitě si jej tedy nenechte ujít, ať víte, kam se ty mršky peníze pořád ztrácí!

Kontokorent? Pro peníze největší zlo!

Stále více lidí si ke svému běžnému účtu sjednává službu nad rámec známou jako kontokorent. Jedná se o službu, díky které můžete v případě potřeby čerpat peníze vaší banky. Půjčené finance samozřejmě musíte do určitého data vrátit, ovšem i tak je snadná půjčka prakticky bez starostí pro mnoho lidí obrovským lákadlem. Jenže banky své peníze nepůjčují jen tak, což možná nevíte. Na úrocích si totiž připočítá poměrně slušnou částku, díky které poměrně snadno prozřete a zjistíte, že kontokorent asi není tou nejlepší volbou. Proto jej zrušte, máte-li tu možnost!

Udržujte si přehled

Za co jsme minulý týden utratili tolik peněz? Kam zmizela moje poslední výplata? Trápíte svou hlavu až nezdravě často podobnými otázkami? Pak se naučte udržovat přehled! Možná se vám to zdá nudné a zastaralé, ovšem věřte, že to rozhodně má něco do sebe. Samozřejmě vás nenutíme chodit všude s tužkou a papírem, kam byste si pečlivě zapisovali veškeré výdaje. V dnešní moderní době existuje celá řada chytrých a šikovných aplikací do mobilního telefonu, pomocí kterých si udržíte snadný přehled. Uvidíte, že díky této maličkosti budete okamžitě vědět, kam a za co jste své peníze utratili – a pokud jich bude moc, tak budete vědět, na co si dát příště pozor.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment