Bydlení Byty Chaty Domy Inspirace pro bydlení Interiér Komerční články Ložnice Obývací pokoje Podlahy

Materiály koberců: Je lepší přírodní nebo syntetický?

Napsáno angelo

Koberce jsou vyrobeny z různých materiálů. Která z variant je ale ta nejlepší? Na to se podíváme v tomto článku.

Chcete si koupit koberec? Pak určitě přemýšlíte nad tím, jaký materiál bude nejlepší. A jestli vás to oprvdu zajímá, tak jste na správném místě. V tomto článku vám totiž přinášíme porovnání syntetického a přírodního materiálu.

Který materiál je lepší?

Koberce kusové i koberce metrážové mohou být vyrobeny z různých materiálů. Sice záleží na prodejci, ale ve většině případů narazíte v obchodě na koberce vyrobené jak ze syntetického, tak z přírodního materiálu. Jaký je tedy mezi těmito materiálu rozdíl? A poznáte to vůbec v praxi?

Začněme nejprve syntetickými materiály. Ty se totiž obecně mohou pochlubit pevnější strukturou. Především umělá vlákna jsou dobře uzpůsobeny pro odvod vlhkosti. Nabízí taky velmi dobrou odolnost, kterou podporuje vysoká hustota vláken. Díky tomu je možné koberce vyrobené z tohoto materiálu použít na frekventovaných místech – například na chodbě, v jídelně, dětském pokoji nebo v obýváku.

Je lepší přírodní materiál?

Přírodní materiály ale taktéž nabízí svoji odpověď na odolné syntetické vlákno. To nese název sisal a podobně jako jeho syntetický příbuzný se může pochlubit vysokou odolností a širokou škálou barev, ve kterých je dostupný. Na rozdíl od výše zmiňovaného syntetitckého vlákna je ale mnohem lépe rozložitelný. Oblíbí si jej tedy především milovníci přírody a lidé, kteří dbají na ochranu životního prostředí.

Rozhodnout ale, která varianta je lepší, je téměř nemožné. Záleží zkrátka na vás, jaké koberce kusové nebo koberce metrážové zvolíte. Jestliže chcete maximální životnost a optimální cenu, pak raději sáhněte po syntetice. V opačném případe se ale nebojte investovat do přírodních materiálů. Ať už ale sáhnete po jakékoliv variantě, rozhodně neprohloupíte.

About the author

angelo

Leave a Comment