Interiér

Jak si v bytě dopřát více soukromí?

Napsáno Nikol Blahova

Soukromí každého z nás je ošemetná věc, kterou se snažíme pečlivě střežit. Někdo ale pociťuje nedostatek soukromí a láme si hlavu nad tím, jak si jej dopřávat co možná nejvíce. Je to i váš případ? Pak si rozhodně nenechte ujít následující řádky, ve kterých vám poradíme, jak si soukromí v domácnosti dopřát co možná nejvíce!

Vytvořit si místečko pro sebe není vůbec složité

Jistě to znáte i vy: zatímco někdy vám ke štěstí stačí zalézt si na pár minut do koutku, kde usednete do pohodlného křesla a do uší si pustíte příjemnou hudbu, jindy zkrátka toužíte po více soukromí, ale nemáte si jej kde dopřát. Věřte nebo ne, ale vytvořit si místečko jen pro sebe není vůbec složité – tak se nechte inspirovat!

Vytvořte si soukromí stylově

Jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si v domácnosti dopřát více soukromí, je použití nábytku, s jehož pomocí hravě oddělíte prostor. Vestavěná polopříčka, efektivní posuvná stěna nebo vhodně použitá knihovna dokáží v prostoru hotové divy.

Oblíbené japonské stěny a klasické paravány

Dříve k vytvoření soukromí používali klasické paravány, které se velké popularitě těší i nyní. A ono se v podstatě ani není čemu divit! V současné době můžete vybírat z mnoha provedení, což vám dává příležitost pořídit si domů takový, který tam nejlépe zapadne. Opomenout nelze ani japonské stěny, což jsou textilní panely. Ty se dají velice snadno stáhnout ke stěně a dle potřeby zase roztáhnout – zkrátka jak se vám to zrovna bude hodit.

Dech beroucí přepážky

Další oblíbenou variantou, jak doma oddělit jednotlivé prostory, jsou přepážky, do kterých lze umístit krb nebo akvária. Pokud se rozhodnete pro toto řešení, získá váš interiér úplně novou tvář, na kterou se nebudete moci vynadívat.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment