Bydlení Tipy & Triky

2 způsoby, jak zdarma získat 3D model vašeho domu

Napsáno angelo

Digitalizace objektů a budov je mnohdy finančně i časově náročná. Alespoň interiér přitom můžete zdigitalizovat zdarma a poměrně jednoduše.

Digitalizace objektu budov je v posledních letech populárním způsobem, jak přiblížit zájemcům nejen interiér, ale také exteriér prodávané nudovy bez nutnosti osobní prohlídky. Věděli jste ale, že si takový model můžete vytvořit i sami doma? V tomto článku vám přinášíme dvojici způsobů, které vás nebudou stát ani korunu.

Fotogrammetrie

Laserové 3D skenování je poměrně náročný proces. A to nejen z pohledu času, ale také financí. Potřebujete k tomu totiž kvalitní a dobře zkalibrované vybavení, jehož výstupy jsou ostré jako břitva. Pokud ale sáhnete po tzv. fotogrammetrii, na všechno výše zmiňované můžete zapomenout.

Fotogrammetrie funguje velice podobně jako laserové 3D skenování. Jen s tím rozdílem, že nebudete potřebovat drahé vybavení. Vystačíte si s vaším mobilním telefonem a aplikací, kterou je možné stáhnout na PC legálně a zcela zdarma. Pro digitalizaci vašich vnitřních prostor zkrátka nafoťte co největší množství fotek. Ty poté nahrajte do fotogrammetrického softwaru a nechte jej vykonat svoji práci. Mějte trpělivost. V některých případech může výpočet a tvorba modelu na základe fotografií trvat i několik hodin. Jakmile ale software vaše fotografie roztřídí, získáte kvalitní model vašeho interiéru zcela zdarma, jehož kvalita je podobná jako při postupu digitalizace objektu budov.

Použijte software pro modelování 3D objektů

Na internetu naleznete celou řadu zajímavých aplikací zdarma, s jejichž pomocí budete moct vytvořit vlastní model interiéru. Bude vám to sice trvat spoustu času, protože se budete muset naučit alespoň základy modelování a práce s danou aplikací, ale výsledek určitě bude stát za to. A to především díky tomu, že se k němu budete muset dopracovat skrze klikatou a trnitou cestu.

Jestliže ale chcete spolehlivý výsledek za dobrou cenu, tak se ozvěte společnosti AVTG. Ta pro vás vytvoří kvalitní 3D model vaší budovy s pomocí profesionálního laserového 3D skenování. Na svůj model navíc nebudete muset čekat věčnost a rozhodně za něj neutratíte celé jmění. Záleží tedy na vás, po jaké variantě sáhnete.

About the author

angelo

Leave a Comment