Komerční články

Vybíráme plastová okna – jak na to?

Napsáno angelo

Výměna oken stále zažívá velký boom. Lidi jsou stále chytřejší a tak si umí spočítat, že nové okno přinese nejenom úspory spojené s vytápěním, ale že dokáže také zvýšit hodnotu samotné nemovitosti. Podívejme se tedy na to, podle čeho nová okna vybírat a na co si dát pozor.

Důležitá je kvalita

Ta souvisí hlavně se samotným výrobcem a dodavatelem oken. Pravdou je, že na našem trhu se dnes můžeme setkat s celou řadou levných výrobků z dovozu. Jejich hlavním lákadlem je cena. Kvalitou však nedosahují vlastností, které nabídnou plastová okna od kvalitního výrobce. I když za ně můžete zaplatit více, budete mít jistotu hned v několika směrech. Souvisí s nimi:

  • Kvalitní materiál, výztuha a kování.
  • Výborné izolační vlastnosti.
  • Následný záruční i pozáruční servis.

Zaměřte se také na konkrétní parametry vašich oken

Ty hlavní souvisí především s parametry izolačními. Tedy s tím, jak dobře dokážou udržet venkovní a vnitřní teplotu. Tyto parametry mají logicky vliv hlavně na naši úsporu spojenou nejenom s vytápěním. Mezi další parametry by však měly patřit i ty, které jsou spojeny také s hlukovou izolací, ale i odolností vůči různým povětrnostním podmínkám. Dnes není výjimkou, že když plastová okna vybíráte, může vám být k dispozici zkušený zaměstnanec společnosti, který vám s výběrem pomůže a zhodnotí vaše požadavky i potřeby. S tím souvisí i návrh kompletního řešení na míru vašemu domu nebo bytu.

Myslete také na možnosti použití

Dobré je také myslet na drobnosti, které se však pozitivně projeví v rámci používání. To hlavní jsou typy oken spojené třeba s možností jejich otevírání. Můžete tak vybírat jak okna jednokřídlá, tak samozřejmě také okna dvoukřídlá. Zapomínat není dobré ani na možnost otevírat okno takzvaně „na ventilaci“, stejně jako je zde možnost i takzvané mikroventilace. I to hraje při výběru a následném použití roli.

About the author

angelo

Leave a Comment