Bydlení Interiér Ložnice

Podzimní ložnice: Jak na hygge atmosféru

Napsáno angelo

Mlha, sychravo, vstávání za tmy a častý déšť. Začíná období, které nám často dokáže zkazit náladu hned po probuzení. Vyzkoušejte naše tipy, jak si podzim zpříjemnit.

Šťastný jako Dán

Dánové patří mezi nejspokojenější národy světa. Jedním z jejich receptů na šťastný život je HYGGE. Hygge je atmosféra. Pocit, který vám dělá radost, díky kterému se skvěle relaxuje, který propršený den změní v krásný. Pod tímto pojmem se ukrývají samé příjemné věci. Teplo, pohodlí, klid, útulnost. Vytvořte si s námi hygge ložnici.

Rozsviťte

Ve většině dánských domácností byste našli krb. Hořící oheň a praskající dřevo jsou totiž 100% hygge a dokážou vás uklidnit prakticky okamžitě. Nemusíte se ale hned vrhat do velké rekonstrukce ložnice. Svíčky, světýlka, aromalampy nebo solné lampy vám prokážou podobnou službu. Jejich měkké teplé světlo je pro tu správnou atmosféru snad úplně nejdůležitější.

Zachumlejte se

Velké svetry, tlusté ponožky, deky, plédy, polštářky. Pořiďte si do ložnice textil, který vás pohltí svou vřelou náručí. Přikrývky a polštáře vybírejte s pečlivostí a nespokojte se jen tak s něčím. Pro správný hygge pocit je totiž vždy důležitější kvalita než kvantita.


Počítač ne, raději knihu

Čtete si před spaním, nebo spíš koukáte do monitoru? Modré světlo, které obrazovky chytrých přístrojů vyzařují, je velmi škodlivé pro náš spánek. Zkuste mobil i notebook odložit minimálně 2 hodiny před usnutím a večer sáhněte po knize. Co takhle napínavá severská detektivka? Třeba zrovna o Dánsku!

Čaj o páté

Horký čaj, teplé mléko nebo hrnek kakaa. Vyberte si podle chuti a dopřejte si po návratu z práce nápoj, který vás zahřeje a uklidní. Vychutnat si jej můžete třeba v křesílku, zabalení do plédu. Po takové soukromé relaxaci se vám bude krásně usínat.

About the author

angelo

Leave a Comment