Bydlení Byty Interiér Ložnice

Barva ložnice? Vsaďte na modrou, žlutou či zelenou!

Napsáno angelo

Ložnice musí být harmonická. S převahou jemných a tlumených barev přispívající k maximální relaxaci. Je taková i ta vaše? Pokud ne, je na místě to změnit. Uvidíte, že se vám bude lépe spát.

Na kvalitní spánku má vliv spousta věcí v čele typu matrace, na níž spíme a materiálu lůžkovin, v nichž spíme. Svou roli vak hraje i zatemnění místnosti a v neposlední řadě i barvy, jimiž se obklopujeme.

Myslete na vzdušnost!

Ložnice by obecně měla být vzdušná bez nadbytečného nábytku. V ideálním případě se by v ní měla nacházet pouze postel s nočními stolky v kombinaci s vhodně zvolenými textiliemi a drobnými doplňky.

Barva moře

Mezi barvy vhodné do ložnice, tedy místnosti primárně sloužící odpočinku, jednoznačně patří uklidňující a tišící modrá. Na stěny doporučujeme světle modrou, kterou můžete doplnit tmavším odstínem třeba na textiliích, ať již polštářcích, koberci či záclonách.

Barva slunce a trávy

Další vhodnou barvou do ložnice je pro mnohé překvapivě žlutá připomínající slunce, a tím stimulující nervový systém a vytvářející pocit pohody. To je nesmírně důležité především po probuzení. Podobné účinky však má i fototapeta s rozkvetlou loukou. Dobrou náladu a klidnou atmosféru však navozuje i zelená. V obou případech se však zaměřte na jemné světlé odstíny.

Barvy, které opticky zvětšují

Světlé barvy obecně navíc místnosti opticky zvětšují. S opačným účinkem se setkáte u barev tmavých, které ale do ložnic moc nedoporučují. Pokud tedy vaše ložnice nemá být po vzoru autorů filmu 50 odstínů šedi prostorem pro erotické hrátky. Všimněte si ale, že v této místnosti hlavní protagonisté filmu nenocovali.

Jakou barvu postele?

Postel, zaměříme-li se primárně na její barvu, by v ideálním případě měla ladit se stěnami ložnice i její podlahou. Snažte se vyvarovat velkých kontrastů, jako jsou například černá čalouněná postel a bílé stěny. Jemnější kontrasty už však na škodu nejsou. 

About the author

angelo

Leave a Comment