Bydlení Inspirace pro bydlení

Jak za 15 minut změnit byt k nepoznání

Především ženy mají tendence často stěhovat nábytek a něco v bytě vylepšovat a měnit. Mnohdy k tomu stačí pouze dobrý nápad a maličkosti dokážou změnit byt k nepoznání. Pokud vás chytne touha vylepšovat své obydlí, je nejlépe si sednout a napsat si možnosti, od kterých se dá pak odrazit. Pokud se vám zdá, že vaše nástěnné hodiny už nevypadají hezky, je možné na nich zapracovat předtím, než je docela vyhodíte. Ozdobit se dají háčkovanou kytkou, slaměnkou, nálepkou, natřít barvou, potáhnout látkou a spoustu dalších kreativních nápadů. To samé platí o vázičce, svícnu a jiných dekorací. Tím to však nekončí a pokračovat můžete až ke zdobení stěny bez nutnosti malovat. Jestliže chcete malování pokoje ještě oddálit, vytyčte si body, které potřebují zamaskovat. Ať už jsou to díry, šmouhy a jiné nedokonalosti. Když si je označíte, bude se vám lépe představovat, co na tyto místa umístíte.

Dekorace na stěnu

Řeč je samozřejmě o samolepících dekoracích na stěnu. Jestliže jste šikovní a troufáte si sami, můžete pomocí tenkého štětečku a akrylových barviček namalovat na tyto místa obrázky sami. Většina lidí dá však přednost právě těmto fóliím už z důvodů snadné aplikace a rovněž bezproblémového odstranění. Navíc se nejedná o nákladnou záležitost a na nějakou tu dobu to splní svůj účel. Zamaskují se nevzhledná místa, oživí se místnost a vyniknou i další barvy v pokoji. Vzor i barvu volíme podle místnosti, do které budeme nálepku aplikovat. Do předsíně i obýváku se hodí ozdobné nápisy a ornamenty, kytky, geometrické tvary a mnoho dalšího. V dětském pokojíčku vyniknou pohádkové postavičky a veselé pastelové barvy.

Samolepka vám nedrží?

Často se stává, že ty levnější varianty nechtějí na stěně držet a lidem dojde trpělivost, nálepku pak vyhodí. Což je velká škoda. Existuje na to jeden fígl, který vám teď prozradím. Místo, kde budeme samolepku umisťovat, první přejedeme jemným smirkovým papírem a suchým hadrem stěnu otřeme od prachu. Poté přiložíme nálepku a pomůžeme si fénem na vlasy. Horký vzduch nálepku trochu roztaví a uvolní lepidlo. Uhlazujeme pomocí hladkého hadru na stěnu. Záležet si dejte především na tom, aby nevznikaly bubliny a neodchlipovaly se okraje. Je to skutečně práce na 15 minut a výsledek stojí za to.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment