Bydlení Inspirace pro bydlení

Zvířecí vzory v interiéru

Pokud vám nadpis vehnal krev do žil, zachovejte klid. Také milujeme zvířata a rozhodně se nejedná o to, že byste museli vyrazit na lov a skolit zebru. Vzory napodobující rozličná zvířata jsou módním hitem nejen v oděvním průmyslu, ale také v interiérech. Právě naopak, pokud máte rádi zvířata, můžete si jejich blízkost, připomenout vzory, které ozdobí vaše obydlí. Tady platí pouze jedno pravidlo a to zní: nic se nemá přehánět. Méně mnohdy znamená více.

shutterstock_50452252

Dosáhněte harmonie barev

Jestliže se rozhodnete, že proměníte svůj byt v malou džungli, mějte na paměti, že je vhodné vybrat si pouze jeden vzor. V případě teplých odstínů sáhněte po tygřím či leopardím vzoru. Neutrálního vzhledu i optického zvětšení místností dosáhnete s pomocí zebřích pruhů. K zvířecím vzorům se nemusíte bát použít jasnější a zářivé barvy. Rozhodně se nemusíte obávat kombinace tygřího vzoru s oranžovou, žlutou či červenou. Na co však myslet je, že není vhodné kombinovat více barev dohromady. Vyberte si pouze jeden odstín a toho se držte, pokud nechcete, aby váš dům působil, jako cirkus. Výraznější zvířecí vzory se v interiéru používají pouze k oživení a ozvláštnění.

Dekorace nesoucí zvířecí vzory

Zajímavě mohou vypadat stínítka lampiček, polštáře, kobereček, papírové krabice, pořadače. Ve zvířecích vzorech dnes seženete i drobnou bytovou dekoraci, jako jsou svíčky, šperkovnice, obaly na knihy, květináče a další. Pokud však zvolíte pro zvířecí vzor větší plochu, jako je stěna, pak už se snažte jen o souznění barev a další vzory do interiéru necpěte. Naopak v případě drobné dekorace můžete stejným potahem obdařit i taburet. Zajímavě vypadá i jednobarevná stěna a poličky, se zvířecím vzorem. V ložnici můžete zvířecí vzor využít na ložní povlečení. Jak bylo uvedeno výše, méně znamená více. Pokud toto pravidlo dodržíte, směle se můžete pustit do originální výzdoby, která imituje vzory zvířecí kůže.

 

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment