Bydlení Chaty Domy Inspirace pro bydlení

Vysoce účinná pyrolytická dvoukomorová krbová kamna jsou českým vynálezem

Napsáno angelo

„Jsme zase o krok před nimi.“ Tato vysoce účinná, a k životnímu prostředí šetrná, krbová kamna se mohou pochlubit českým patentem. Systém pyrolytického dvoukomorového spalování dokáže výrazně snížit spotřebu paliva a navíc působí esteticky.

Vytápění domů dřevem se znovu dostává do popředí a moderní česká krbová kamna na tom mají zásluhu. Dvoukomorová pyrolytická kamna dosahují účinnosti přes 87 %, spotřebují o 40 % méně paliva a vyprodukují o 40 % méně popela ve srovnání s kamny s klasickým hořením. Za zmínku určitě stojí i jejich nižší vliv na životní prostředí, který je dán technologií spalování dřevoplynu za vysoké teploty 1000 ºC, při které vzniká méně škodlivin. Navíc dřevo je samo o sobě obnovitelným zdrojem a má nulovou uhlíkovou stopu.

Kamna s teplovzdušným rozvodem jako hlavní zdroj vytápění rodinných domů

Dvoukomorová krbová kamna s teplovzdušným rozvodem si hravě poradí s vytápěním vícero místností a jsou tak vhodná jako hlavní zdroj tepla pro vytápění rodinných domů. Teplo je rozvedeno ze zadní části kamen pomocí tichého ventilátoru a potrubních rozvodů. Součástí systému je i řídící jednotka, u níž lze automaticky nebo manuálně regulovat otáčky ventilátoru a nastavit tak požadovanou teplotu, která v chladných zimních měsících zútulní váš domov.

Pyrolytická sálavá kamna jako vedlejší zdroj vytápění

Pro ohřátí vzduchu jedné místnosti jsou akumulační sálavá kamna efektivním řešením a hodí se tak pro chalupy, klubovny, restaurace, ale i rodinné domy nebo byty. Kromě účinného spalování ve dvou komorách nabízí i řadu dalších výhod:

  • systém samočištění skla
  • kvalitní žáruvzdorný materiál o síle 5 mm
  • velký přikládací prostor
  • snadné ovládání spalovacího vzduchu
  • možnost přívodu externího vzduchu pro spalování
  • atraktivní vzhled
  • hoření bez podpory spalinového ventilátoru (postačí komínový tah)
  • nízké emise splňující emisní normy

Jak funguje systém dvoukomorového spalování

Po roztopení kamen v horní spalovací komoře, vzniká vlivem vysoušení prchavých složek paliva dřevoplyn, který je po uzavření komínové klapky okysličován sekundárním vzduchem. Vzniklá směs hoří za vysoké teploty 1000 ºC ve spodní spalovací komoře, odkud jsou zbylé spaliny, po průchodu teplovzdušným výměníkem, odvedeny do komína.

About the author

angelo

Leave a Comment