Interiér Podlahy

Vybíráme ideální podlahovou krytinu, aneb kam se která hodí?

Napsáno Nikol Blahova

Chystáte se kompletně vyměnit podlahovou krytinu, ale nejste si jisti výběrem? V současné době máte opravdu z čeho vybírat a možná právě proto je rozhodování ještě o něco složitější. Každá místnost ve vašem bytě má svou charakteristiku, která může být pro váš výběr klíčová. Stejně tak je při rozhodování, jakou podlahovou krytinu do interiéru zvolit, důležitý fakt, kdo jej bude nejvíce využívat. To jsou základní kritéria, podle kterých můžete podlahovou krytinu vybírat. Pokud si ani přesto v této oblasti příliš nevěříte, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém vám s výběrem vhodné podlahy poradíme.

Jakou zvolit podlahovou krytinu do bytu, kde žijí pouze dospělí?

Žijete-li sami či v páru, nemusíte být při výběru vhodné podlahy tak opatrní jako rodiny, ve kterých žijí děti. Vzhledem k tomu, že vaše bydlení obývají – řekněme-li – rozumné osoby, můžete si dovolit vybírat mezi podlahami, které jsou vyrobené z méně odolných materiálů. Vyhýbat se proto nemusíte mramoru, ale lakovaným podlahám, které váš interiér oživí a dodají mu příjemný vzhled.

Hledáte podlahovou krytinu, která něco vydrží? Pak by se vaše pozornost měla ubírat směrem tvrdších dřevin, mezi které patří například dub, bu či exotické dřevo, které je pro podlahovou krytinu stále žádanější. Abyste se nemuseli děsit každého škrábance, snažte se vybírat podlahy se strukturovaným povrchem. Na tom se nějaký ten škrábanec hravě ztratí.

Podlaha, která odolá dětským nožičkám i zvířecím pacičkám

Máte-li rodinu, ve které žijí nejen neposedné děti, ale ještě neposednější domácí mazlíčci, měli byste tomuto faktu přizpůsobit i podlahovou krytinu. Drápky od domácích mazlíčků jsou neoblomné, proto se není čemu divit, že se na vaší podlaze objeví škrábance. Chcete-li tomu alespoň trochu zabránit, volte kvalitní, leč levnější a odolnější podlahovou krytinu. Materiál by měl být teplý na dotek a snadný na údržbu. Ideální volbou je například laminát, vinyl či PVC, stejně jako koberec či marmoleum.

Nedáte dopustit na dřevo?

Patříte mezi milovníky dřev a toužíte po podlahové krytině s nezaměnitelnou patinou a příjemným dekorem? Pak máte štěstí, neboť moderní doba pokročila, a proto je možné pořídit si dokonalou imitaci břidlice, kůže, dřeva i dlažby a to jak na laminátu, tak i u PVC či vinylu. Nebude to pravé, ale bude to působivé.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment