Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér

Cihly v interiéru – Proč ne?

Cihlové obklady představují realistickou imitaci tradiční cihly, kterou všichni známe. Cihlové obklady patří mezi nejpoužívanější materiál, pro venkovní, ale i vnitřní obklady. Vzhled stavebních cihlových zdí je velmi populární už od 19. století, takže nejde o úplnou novinku. Došlo k tomu tak, že mnoho obyvatel dalo přednost tomuto materiálu z důvodu cenové dostupnosti. Ti, kteří museli cihlové domy rekonstruovat, odstranili jednoduše poškozené omítky a tím se zrodila popularita cihlových zdí.Cihly v interiéru

Cihly neukrývejte – ukažte je!

Módní styl bydlení nachází svůj půvab a krásu i v tom, co lidé dříve zakrývali. Cihly dávají interiéru osobitý charakter a rustikální kouzlo. Výhodou zůstává, že je úplně jedno, jak je daná místnost vybavená. Díky cihlám dostane surový nádech a podobu industriálního prostoru. Cihlové zdi většinou netvoří celou místnost, ale pouze určitou část. Díky tomu ještě více zaujmou a je možné propojení s dalšími materiály. Cihly mohou mít svou klasickou „cihlovou“ tedy oranžovou barvu, šedou nebo bílou. Díky tomu se dají sladit s jakýmkoliv stylem bydlení.

Cihly do každého stylu bydlení

Bílé cihly působí čistým, klidným dojmem a nerozptylují pozornost. Hodí se do obýváku či ložnice, kde ve spojení s dalšími barvami působí svěžím a chladným dojmem. Ani klasické oranžové až červené nezatracujte! Vyjímat se budou v kuchyni, pokojíčku, ložnici, obýváku. Vždy záleží na dalším vybavení, barevném sladění s okolními zdmi a volbou dalšího materiálu.

Nespornou výhodou stěn případně i stropů z cihel je struktura kladení jednotlivých kvádrů – obdélníku a spárování většinou bílou či krémově zbarvenou maltou. To dokáže rozbít optický monolitický charakter zdí. Pokud si i vy chcete tuto nezaměnitelnou okrasu doma dopřát, stačí oškrábat omítku. Tedy pokud se jedná o cihlovou zástavbu. Hlavu nemusí věšet ani ti, kteří bydlí v moderní budově. Využít můžete cihlových obkladů, mnohdy z materiálů dovedně napodobující cihly.

 

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

1 komentář

  • Cihly v bytě jsou nádherné. Myslím si, že člověk tím nic nepokazí, když si je dá třeba do obýváku. My je také máme v obývaku, a je to neskutečná nádhera 🙂

Leave a Comment