Interiér

Jak vybrat ten nejlepší vysavač

Napsáno Nikol Blahova

Vysavač patří k nepostradatelnému vybavení každé domácnosti, bez jehož přítomnosti byste se dokázali obejít jen stěží. Možná váš stávající model vypověděl službu nebo jste se jen rozhodli, že si jednoduše pořídíte nový, daleko lepší a výkonnější kousek. Tak či onak se vám jistě bude hodit náš dnešní článek, který ukrývá užitečné tipy pro výběr toho nejlepšího vysavače. Společně se podíváme na druhy jednotlivých vysavačů a prozradíme si jejich největší výhody i nevýhody. S námi si nový vysavač dokážete vybrat hravě, tak si nechte poradit!

Není vysavač jako vysavač!

V současné době je k dostání několik variant vysavačů a rozhodně se nelze řídit tím, že pokud jste měli dvacet let klasický sáčkový vysavač, musíte se na stejný model spoléhat i teď. Přečtěte si o kladech a záporech současných modelů a vyberte si pro svou domácnost ten ze všech nejlepší.

1. Sáčkové vysavače

Sáčkové vysavače představují klasiku, kterou má v dnešní době řada z vás doma. Není se čemu divit, že patří mezi nejoblíbenější a to rozhodně právem! Filtrace je u tohoto modelu zajištěna výměnným sáčkem, který zachytává veškerý prach.

  • Výhody: dostupná cena, snadná údržba, dobrý sací výkon
  • Nevýhody: účinnost klesá s plností sáčku, nutnost sáček jednou za čas vyměnit

2. Bezsáčkové vysavače

Bezsáčkové vysavače mají stále více příznivců a to především pro skutečnost, že zachycený prach se ukládá ve speciální nádobě, díky které není potřeba sáčky za čas měnit a pořizovat nové.

  • Výhody: žádné sáčky, dobrý sací výkon
  • Nevýhody: nutnost po čase vyměnit HEPA filtr

3. Vysavače s vodní filtrací

V současné nabídce samozřejmě nesmí chybět ani vysavače s vodní filtrací, kde je vzduch vyveden do nádrže obsahující vodu, kde se v procesu smáčení oddělí většina nečistot.

  • Výhody: žádné sáčky, stálý výkon, zvlhčení vzduchu
  • Nevýhody: nutnost měnit vodu po 20 minutách vysávání

4. Multifunkční vysavače

Dalším typem vysavačů jsou víceúčelové modely, které majitelům nabízí jak suché, tak i mokré vysávání. K dostání jsou i vysavače určené pro hloubkové čištění s některými je možné čistit i čalouněný nábytek.

  • Výhody: mokré i suché vysávání, velký objem nádoby na nečistoty
  • Nevýhody: vyšší pořizovací cena, vyšší hmotnost, nižší sací výkon

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment