Recepty Vaření

Jahodový koktejl, který vám dobije energii

Napsáno Nikol Blahova

Jahodový koktejl, který nejen skvěle chutná, ale zároveň vás naplní šťavnatou energií? No řekněte sami, nezní to přímo pohádkově? Pokud milujete jahody stejně jako my, pak si rozhodně nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém vám představíme jednoduchý, leč velice chutný recept na jahodový koktejl. Jahody jsou skvělé v jakékoli podobě. Zatímco někdo nedá dopustit na klasické kynuté knedlíky, jiný si pochutná na jahodách s cukrem a další bezmezně miluje jahodovou marmeládu. I jahodový koktejl rozhodně má něco do sebe, a proto jsme se rozhodli připravit pro vás následující řádky. Odstartujme společně jahodové vábení!

Jahody a jejich příznivý vliv na lidský organismus

O jahodách je známo, že mají pozitivní účinky na lidský organismus. Co to pro vás znamená? Že si jich během sezony můžete dopřávat neomezené množství! S klidným srdcem posnídejte jahody, poobědbejte jahody, posvačte jahody i povečeřte jahody. Zkrátka jak je ctěná libost! 

Jahodový koktejl vám v horkých dnech zaručeně bodne!

V horkých dnech svěží jahodový koktejl jistě uvítáte. Předností našeho receptu je skutečnost, že neobsahuje žádná sladidla, tudíž především ženy nemusí mít strach o svou štíhlou linii. Náš jahodový koktejl je zdravý, chutný, sladký a osvěžující. Věříme, že mu přijdete na chuť!

Na přípravu koktejlu potřebujete:

  • jahody (dle vlastní libosti)
  • velký pomeranč
  • banán
  • čerstvou mátu

Jak postupovat:

  1. V první řadě si vymačkejte šťávu z pomeranče. K vymačkání můžete použít klasický odšťavňovač, ale stejně tak dobře si poradíte i rukama.
  2. Jakmile všechnu šťávu vymačkáte, nalijte ji do vyšší nádoby, přidejte jahody, banán a pár lístečků máty.
  3. Vše pečlivě rozmixujte v mixéru. Stejně tak můžete použít i tyčový mixér.

 

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment