Interiér

Čisticí prostředky tak trochu jinak

Napsáno Nikol Blahova

Čisticí prostředky představují základní vybavení každé domácnosti. Možná i vy máte jeden přípravek na mytí nádobí, další na odstraňování usazenin v koupelně, jiný na sporák a troubu, pár dalších na koberce a čalounění – a ve výčtu chemických prostředků bychom mohli pokračovat až do soudného dne. Nejdůležitější je to slovíčko „chemické“ neboť spolehnout se na čisticí prostředky na bázi chemie umí každý. Pokud ale chcete svou domácnost udržovat v čistotě i bez použití chemie, pak si rozhodně nenechte ujít dnešní článek. Prostřednictvím následujících řádků vám prozradíme, že doma můžete uklízet i jinak, aniž by se za vámi linul nezaměnitelný chemický odér. Chcete-li vědět více, pak pokračujte ve čtení!

Čisticí prostředky tak trochu jinak

Čistota = půl zdraví. Pokud se tohoto hesla držíte zuby nehty, pak vám jistě záleží nejen na tom, aby byla vaše domácnost dokonale čistá, ale zároveň i na tom, aby byla bezpečná pro vás a vaše děti. Pojďme se společně podívat na maličkosti, jež dokážou velké věci a do kterých by většina z vás neřekla, že něco podobného vůbec zvládnou!

  • Ocet

    Ocet je v domácnosti nedocenitelný pomocník – o tom ani potom. Díky němu budete moci s klidným srdcem zahodit čisticí prostředky do koupelny, kuchyně i na podlahy. Proč? Ocet si s usazeninami i skvrnami hravě poradí i bez toho, aniž by musel obsahovat škodlivou chemii. K tomu všemu vám ocet pohltí nepříjemné pachy – berte to jako bonus na závěr.

  • Jedlá soda

    O jedlé sodě, jejích pozitivních účincích a nedocenitelnosti vám jistě nemusíme psát dlouhé historky, neboť jedlá soda je pro své různorodé využití v domácnosti pověstná. A s čím vším si poradí? Odstraní skvrny, poradí si s připečeným sporákem i usazeninami v koupelně.

  • Citron

    Jak je známo, kyselina citronová zahubí většinu bakterií, které by se chtěly usadit u vás doma. Můžete jí použít i jako leštidlo kovových výrobků a pokud jí smícháte s trochou olivového oleje, získáte čistič a leštidlo v jednom na dřevěný nábytek!

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment