Dětské pokoje Interiér

Psací stůl a židli do dětského pokoje vybírejte pečlivě

Napsáno Nikol Blahova

Psací stůl a kvalitní židle do dětského pokoje jednoznačně patří. V tomto případě platí, že šetřit se rozhodně nevyplácí, ba naopak – správnému výběru byste měli věnovat nejen dostatek financí, ale i času, pečlivosti a svědomitosti. Na pořízení psacího stolu není nikdy příliš brzy. Rozhodně netřeba čekat až do předškolního věku, neboť jej využijí i menší dítka, která si ráda kreslí a psací stůl s vhodnou židlí jim zajistí správné držení páteře, což je pro děti klíčové. V dnešním článku vám poradíme, jak psací stůl i židli do dětského pokoje vybrat. Budete se řídit našimi tipy, nebo to risknetejak se říkána vlastní pěst?

shutterstock_284419331

Psací stůl a jeho materiál

Vybrat psací stůl rozhodně není jen tak. V první řadě je dobré zaměřit se na volbu materiálu, která je v tomto případě tím nejdůležitějším kritériem. Nejkvalitnější a zároveň i nejdražší jsou stoly z masivu, na kterých sice spláče vaše peněženka, ale vašemu dítku vydrží – při správném zacházení – i dlouhé roky. Nejčastěji se pak jedná o dřevo bukové, smrkové, dubové nebo břízové. Pokud máte zájem o levnější variantu – ne každý si může dovolit utrácet horentní sumy – vybírejte mezi jinými materiály, mezi které patří například dýha, plast nebo kov.

Jakou zvolit velikost?

Vybíráte-li psací stůl, zaměřte svou pozornost i na jeho správnou výšku. Pokud je vaším cílem pořídit dítku psací stůl na několik let, volte takový, který disponuje nastavitelnou výškou – ty se pak dají nastavit od 50 do 75 cm. Počítejte sice s větší finanční investicí, ale pokud si uvědomíte, že byste a pár let museli pořizovat úplně nový psací stůl, vyjde vám to nastejno. Zkrátka investice, která se vyplatí.

Jak vybrat správnou židli?

Psací stůl bez kvalitní židle vašemu dítku dopřeje jen poloviční užitek. Proto i na výběr židle klaďte pořádný důraz, své rozhodnutí neuspěchejte a nenechte se zlákat nízkou pořizovací cenou na úkor kvality. Nejlepší je, když si dítě židli vyzkouší. Samozřejmostí je nastavitelná opěrka zad, područky a samozřejmě i vhodná výška. Pamatujte, že pokud si dítě na židli sedne, mělo by mít nohy volně položené na podlaze.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment