Finance Jak ušetřit

5 způsobů, jak šetřit s vodou

Napsáno Nikol Blahova

Šetřit s vodou umí opravdu jen málokdo. V dnešní době jí bohužel považujete za samozřejmost – bohatě stačí otočit kohoutkem a rázem máte tolik vody, kolik si jen zamanete. Málokdo ale ví, že vody postupem času ubývá a pokud se s ní nezačne šetřit, budeme zanedlouho řešit problém jako určité regiony světa – voda se pro nás stane vzácností. A na popud této skutečnosti vznikl dnešní článek, který vám přináší hned 5 způsobů, jak šetřit s vodou. Nebolí to, stačí se jen nad tím zamyslet. Není-li vám plýtvání s vodou lhostejné, nenechte si ujít následující řádky a nechte se alespoň jedním tipem inspirovat. Šetřit s vodou má totiž smysl!

 1. Mytí nádobí

  Hned zkraje začněme tím, čím nejvíce lidí plýtvámytím nádobí. Pokud vám to občas nedá a umyjete nádobí pod tekoucí vodou, považujte se za „plýtvače“. Je to zbytečné, neefektivní a drahé. Myjte nádobí v napuštěném dřezu a pod tekoucí vodou jej maximálně opláchněte.

 2. Koupání a sprchování

  Další položka na seznamukoupání. Pokud jste zvyklí dopřávat si každý den luxus v podobě napuštěné vany až po okraj, pravděpodobně šetřit s vodou moc neumíte. Zkuste si proto zvyknout na sprchování, kdy nespotřebujete tolik vody – ovšem jen v případě, kdy se nezapomenete a nebudete pod proudem vody stát půl hodiny.

 3. Čištění zubů

  Zuby by si měl čistit každýo tom není pochyb. Opravdu vám ale po celou dobu – zuby byste si měli čistit 3 minuty – musí z kohoutku téct proudy vody? Naučte se vodu pustit jen ve chvíli, kdy si budete chtít ústa vypláchnout a umýt kartáček. I takto jednoduše se dá šetřit s vodou a přitom na tom vůbec nic není.

 4. Dešťová voda

  Šetřit s vodou můžete i v případě té dešťové. Pokud jí někde schraňujete, použijte jí například k zalití záhonků na zahradě. Nemusíte tak plýtvat s pitnou vodou, což je na záhonky škoda, nemyslíte?

 5. Myčka a pračka

  Mytí nádobí v myčce je efektivnější než mytí v ruce. Ovšem pozor – jen v případě,kdy myčku zapínáte až tehdy, kdy je doopravdy plná. Stejně tak to platí i s pračkou. I ta by se měla zapínat až ve chvíli, kdy v ní je dostatek prádla.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment