Finance Jak ušetřit

Potkala vás finanční krize? Poradíme, jak ji ustát!

Napsáno Nikol Blahova

Finanční krize je noční můrou snad každého z nás. Nikdy se neptá, nehledí na životní situaci a nezajímá ji, zda se nabourá do rozpočtu muže nebo ženy. Jestliže i vás potkala finanční krize, v jejímž důsledku jste přišli o klidné spaní, dostali jste se do dluhů a děsíte se každé nové složenky, pak je dnešní článek určený právě pro vás. Poradíme vám, jak tohle období ustát a jak rodinnému rozpočtu trochu pomoci, aby se vám lépe dýchalo.

Odkládejte si peníze bokem

Finanční krize vás může potkat kdykoli, a proto je dobré spoléhat se na tohle známé a několikrát omílané, leč přesto stále nejúčinnější pravidlo: šetření si stranou. Každý měsíc si dejte část výplaty bokem, díky čemuž si vytvoříte finanční rezervu. Na tu se budete moci v případě potřeby kdykoli spolehnout. Víte, že si i přes veškerou snahu nedokážete šetřit, protože váš plat na to nestačí? Pak čtěte dále!

Najděte si další práci

Jestliže pobíráte jen takovou výplatu, která sotva stačí na výdaje, pak se upřímně zamyslete nad tím, zda byste nezvládli ještě nějakou práci bokem, díky které byste si vydělali další korunky. Nemusíte se honit z práce do práce, chodit se domů jen vyspat a díky dvěma zaměstnáním ani nevidět děti. Stačí i drobná brigáda, která vám do kapsy přisype alespoň pár kaček měsíčně navíc. Pamatujte, že i málo stačí…

Nestyďte se nakupovat ve slevách

Další užitečnou radou, která vám pomůže ustát finanční krizi, je nakupování ve slevách. Není na tom nic špatného a mnoho lidí si na zlevněné zboží dokonce čeká. Tak to zkuste i vy, není se za co stydět. Díky slevám můžete mnohdy hodně ušetřit, tak proč toho nevyužít? Jsou to další korunky do vašeho rodinného rozpočtu!

Začněte splácet ty nejnutnější dluhy

Podařilo se vám zadlužit se u rodiny a kamarádů? Máte dluhy i na kreditní kartě nebo dokonce u nějaké finanční společnosti? Pak si v klidu sedněte a udělejte si přehled o tom, které dluhy je potřeba začít splácet co nejdříve. Je logické, že rodina vaši situaci jistě pochopí a na splacení dluhu počká, kdežto banka nebo nějaká finanční instituce jen těžko bude mít pochopení.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment