Bydlení

4 největší omyly o bydlení ve městě

Napsáno JanaPK

O tom, jestli je lepší bydlet ve městě nebo na venkově, se vedou spory dlouho a univerzální odpověď neexistuje. Dost často se ale argumentuje důvody, které nejsou úplně pravdivé. Určitě ne v dnešní době.

Jakými omyly argumentují nejčastěji zastánci bydlení na venkově? A které nepřesné informace užívají k obhajobě života ve městě ti z druhého tábora?

Ve městě jsou k sobě lidé lhostejní, ani se pořádně neznají

Lidé, kteří vyrůstali na malé vsi, si často myslí, že velká městská sídliště poskytují neosobní bydlení lidem, kteří se navzájem ani neznají, jsou si lhostejní a v případě potřeby by jeden druhému nepomohl. Oni jsou zvyklí žít v obecní komunitě, kde o sobě ví všichni všechno a jsou zvyklí pomáhat, kde je potřeba.

Jenže i ve městě vznikají různé komunity, ať už jsou to sousedé v domě, nebo členové různých zájmových skupin a spolků. A byli jsme často svědky toho, že ani ve městě k sobě lidé nejsou lhostejní a dokážou poskytnout pomoc potřebným.

Ve městě je málo zeleně

Možná to bývala pravda, ale v současné době ve všech městech najdete městské parky, lesoparky a další zelené plochy, které neodmyslitelně patří ke každé obytné zóně. Obyvatelé měst si dnes váží každé zatravněné plochy nebo malých lesíků, protože jsou pro ně důležitými zásobárnami čistého vzduchu a místem pro relaxaci i sport.

Ve městě je společenský život, na vesnici „chcípl pes“

Žijete na venkově a vaši známí stále nechápou, jak tam můžete vydržet, když se „tam nic neděje“? Že oni mají bohatý společenský život, který by jim na venkově chyběl? Typický městský člověk si neumí představit, kolik společenských či sportovních akcí si obce dokážou zrealizovat. Některé jsou vyhlášené v širokém okolí a paradoxně se na ně sjíždějí i lidé z měst. Znáte například v okolí nějakou tradiční výroční pouť?

Ve městě je vše při ruce

Další z dnes už překonaných argumentů lidí žijících ve městě neuspěje, pokud se na něj podíváme trochu pečlivěji. Tak, jak se města rozrůstají, vzdálenosti z okrajových sídlišť do centra nebo do míst, kde jsou sportoviště, kulturní stánky či obchodní domy, bývají často srovnatelné se vzdálenostmi z okolních vesnic. Vlastně dnes už všichni všude dojíždíme

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment