Bydlení Chaty Domy Exteriér Inspirace pro bydlení Komerční články

Jak náročná je instalace a údržba betonových designových plotů? Nemusíte se jí rozhodně bát!

Napsáno angelo

Možná i vy jste při výběru konkrétního plotu mohli přijít na téma betonových variant. Betonové ploty jsou velice zajímavou variantou, která dokáže při svých přednostech a skvělých hodnotách přinést i takové věci, jako jsou především odolnost, bezpečnost a dlouhá životnost.

To vám ploty, které jsou standardně tvořeny z originálních přírodních materiálů nemusí vůbec nabídnout. My se dnes ale nepodíváme na porovnání betonových plotů s jejich designovými předlohami. Naopak si popíšeme, jak náročná může být jejich instalace a realizace.

Přípravy jsou největším problémem

Poměrně jednoduchá instalace může být komplikovaná hlavně přípravami, které se kolem betonových plotů točí. Nejdříve je potřeba vybudovat dostatečně široké zákopy, protože jsou ploty standardně lehce utopené v terénu, aby je nebylo možné jednoduše podkopat. Takové společnosti, jako je například betonový plot Pardubice vám dokáží v celé řadě těchto úprav pomoci profesionální technikou, a hlavně skupinou lidí, kteří již mají přípravy plotů pevně v ruce.

Jednoduché sestavení plotu

Oproti přípravám už je sestavování plotů velice jednoduché. O něj se pomohou postarat také firmy, které ploty vyrábějí a prodávají, kupříkladu betonový plot Hradec Králové. Pokud máte dobře udělané rozteče mezi sloupky, tak se z celého betonového plotu následně stává už jenom stavebnice. Jednotlivé kousky do sebe dokonale zapadají také z toho důvodu, že můžete využít možnost stylizace rozměrů podle vašich potřeb. Není tak třeba pro dobré dosedání rohů problém v individuální úpravě šířky a velikosti a jednotlivých částí plotu.

Jak na následnou údržbu?

Samotné betonové ploty jsou velice stálé a odolné. Pokud se jim tak nestane něco opravdu drastického, tak se můžete spolehnout na to, že vám plot bude dobře sloužit i desítky let. Jednu věc je ale třeba dělat. Pro případy, kdy máte například betonový plot imitace dřeva, se může stávat, že postupně likviduje povrchovou úpravu rostoucí mech a popínavé rostliny. Proto byste měli jednou za čas ploty očistit hlavně od mechových pokryvů, které mohou porušit design povrchu.

About the author

angelo

Leave a Comment