Půjčky

Vánoční dárky na půjčku – ano či ne?

Zaběhnutým zvykem téměř všech Českých obyvatel je pochlubit se na Vánoce před známými a svou rodinkou nákladným dárkem. To i přesto, že na něj většina nemá hotovost. Lehce dostupná půjčka však zajistí doslova „snové Vánoce“. Ovšem začátek roku přinese studenou sprchu. Z bláhového snu se většina také rychle probere. 

k-Dq_A9xfqG91darQKLAMeYEnLwor_pijnwm71kbo78

Spousta lidí se obrací ohledně půjčky na nebankovní instituce. Což je nejsnadnější a nejrychlejší cesta do finanční propasti. Vánoce mohou podle odborníků způsobit zadlužení na mnoho let. Často jde o úvěry do výše 30 tisíc. Na první dojem se zdá, že nejde o vysoké číslo. Musíme si však uvědomit, že v nebankovním sektoru číhají nejen vysoké úroky, ale také skryté poplatky. Nehovoře o nekřesťanských sankcích v okamžiku neuhrazení splátky včas.

Půjčka na vánoční dárky

Půjčku v nebankovní sféře za účelem nákupu vánočních dárků využilo minimálně 1x přibližně 12% lidí. Nejčastěji se jedná o nákup elektroniky a jiného nákladného zboží. Lákavá nabídka z reklam přiměje udělat mnohé tento krok. V konečné fázi se takové vánoční dárky mnohonásobně prodraží. I přes všechna varování před nebankovními společnostmi jim stále mnozí důvěřují. Některé nebankovní společnosti právě v období Vánoc zažívají žně. Nákupní horečka u některých startuje už v říjnu, ale bezprostředně před Vánoci bývají lidé pod velikým tlakem, kde vzít na dárky tolik peněz.

Finanční gramotnost hraje důležitou roli

Právě tyto emoce snižují i schopnost některých jedinců správně vyhodnotit možná rizika, jež plynou z nabízeného úvěru. Není se čemu divit, že nejeden člověk v záchvatu vidiny „honosného Ježíška“ podepíše značně nevýhodnou smlouvu. Na nákup dárků si půjčují lidé všech věkových kategorií. Smutnou realitou zůstává, že drtivá většina takto obelstěných patří k těm méně finančně gramotným. Jedná se hlavně o ekonomicky slabší jedince, jež chtějí s příchodem Vánoc nahradit své nízké příjmy v očích těch nejbližších.

 

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment