Finance Pojištění

Máte sjednané životní pojištění?

Životní pojištění patří mezi finanční produkty, které mají za úkol vás chránit před různými důsledky životních situací. Jako nejdůležitější se řadí právě životní pojištění proti riziku trvalé invalidity, smrti z různých příčin a smrti úrazem. Zvlášť pokud se jedná o živitele rodiny, neměl by se tento krok podcenit. Pokud navíc splácíte hypotéku na dům, měli byste životní pojištění brát za absolutní samozřejmost. Jestliže vám tedy není lhostejný osud vaší rodiny, která zůstane na všechny splátky sama. Dnes existují dva typy životních pojištění. Jedno, kde si zároveň spoříte – rezervotvorné, zde patří investiční a kapitálové životní pojištění. Dalším typem je pak rizikové životní pojištění, které nemá spořící složku.Máte sjednané životní pojištění

Kdy uzavírat životní pojištění

Pokud předpokládáte, že se jednoho krásného dne usadíte a založíte rodinu, je vhodné uzavřít životní pojištění, co nejdříve. Když budete čekat, můžete se dočkat různých výluk, protože s věkem rostou i zdravotní komplikace a v určitém věku už vás na některé věci nemusí pojistit nebo si hodně připlatíte. Pojistná částka se přibývajícím věkem stále navyšuje. To má svou logiku, protože čím jsme starší, tím jsou naše kosti náchylnější na úrazy a zdraví může být podlomené.

Na co myslet dřív, než se pojistíme

Rozhodně stojí za to popřemýšlet, co si od pojištění slibujete? Jaká je optimální částka, kterou jste schopni měsíčně do pojištění investovat, zda vás má pojistka pouze chránit nebo chcete i šetřit. Právě tomu odpovídá pestrá nabídka pojišťoven, které nabízejí klientům riziková životní pojištění a kombinovaná životní pojištění. Rizikové pojištění kryje pouze základní riziko – riziko smrti. Jeho součástí není žádná spořící složka a veškeré vámi zaplacené pojistné jde pouze na krytí rizik. Kombinované životní pojištění rozeznáváme kapitálové a investiční. Kapitálové je považováno za konzervativní druh spoření vhodný na zajištění stáří. Naproti tomu investiční životní pojištění představuje kombinaci krytí rizik se spořením do podílových fondů. Spořící složka u tohoto druhu pojištění může být pohyblivá.

 

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment