Finance Jak ušetřit

Víte, kam se u vás doma ztrácejí peníze? 1. část

Napsáno Nikol Blahova

Peníze jsou v současné době nedostatkovým zbožím a své o tom ví celá řada domácností, které s financemi ani přes veškerou snahu nedokáží vyjít. Minusové výpisy z účtu, prakticky žádné úspory bokem pro nečekané výdaje a neustálé svírání žaludku při představě nezaplacených složenek. Nedostatek peněz je problém, se kterým se potýká drtivá většina lidí. Jestliže si, co se financí týče, můžete vesele pískat, pak se považujte za šťastlivce a klidně si dnešní článek nechte ujít. Naopak pokud vám peníze stále chybí a vy v podstatě ani nevíte, kam se ztrácí, pak jsou následující řádky určené právě vám!

Bezhlavé nakupování

Možná patříte k lidem, kteří chodí na nákupy bez jakéhokoli plánu nebo rozmyšlení se nad tím, co ve skutečnosti potřebují. Nemusíte se za to stydět, tuto chybu bohužel dělá drtivá většina z vás. Dejte si pozor, abyste na nákupy nevyráželi hladoví, s dětmi a nebo v takovou chvíli, kdy nemáte času na rozdávání a spěcháte. Všechny tyto případy jsou pro vaše peníze doslova kritickým stavem, kterému byste se měli ve svém vlastním zájmu vyhnout. Před nákupem si proto udělejte přehledný seznam, podle kterého nakoupíte jen ty věci, které skutečně potřebujete a bez kterých se do dalšího nákupu neobejdete.

Naučte se vařit s chytrými pomocníky

Patříte k lidem zastávajícím názor, že například takový papinův hrnec je spíše dílo samotného ďábla, nežli ideální pomocník do kuchyně? Pak věřte, že se tak trochu pletete. Pokud se s ním umí zacházet – a že naučit se to není vůbec složité – pak se vám nemůže v podstatě vůbec nic stát. Jestliže často počítáte peníze a víte, že si s nimi nemůžete příliš vyskakovat, pak je pořízení strašidelného papiňáku ideální investicí. Díky němu totiž při vaření ušetříte spoustu drahocenného času a především energie, která se následně podepíše na vyúčtování za elektřinu. Překonejte strach, naučte se s papiňákem pracovat a těšte se z toho, že jste zase nějaké ty kačky dokázali hravě ušetřit!

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment