Finance Stavební spoření

Vyplatí se v současné době stavební spoření?

Napsáno Nikol Blahova

Stavební spoření funguje již pěknou řádku letkonkrétně od roku 1993a za léta své působnosti si získalo důvěru milionů lidí. Během této doby se stalo velice oblíbeným a zároveň hojně rozšířeným způsobem, jak si efektivně spořit. Za největší přednosti, kterými se stavební spoření pyšní, patří především státní podpora, výhodnější úrok, ale i možnost vzít si úvěr na bydlení. Přemýšlíte, že si založíte stavební spoření? Pak si jistě pohráváte s otázkou, zda se v současné době ještě vůbec vyplatí, pro koho je vlastně vhodné a zda má nějaké výhody či nevýhody. Hledáte-li odpověď na tyto otázky, přečtěte si dnešní článek!

Pro koho je stavební spoření vhodné?

Zajímá vás, pro koho je výhodné sjednat si stavební spoření? Máte-li dítě, je možné sjednat mu stavební spoření už jako novorozenci, neboť i takto malé dítě již má nárok na státní podporu i všechny další výhody. Jedná-li se o stavební spoření pro dítě, můžete se setkat s ochotou stavebních spořitelen, které vám nabídnou i služby nad rámec – odpuštění nebo snížení poplatku za uzavření smlouvy, případné vedení účtu zdarma.

I dospělým se samozřejmě vyplatí sjednat si životní pojištění. Jediné, na co musíte myslet je fakt, že si peníze budete moci vybrat nejdříve až po 6 letech, jinak sami sebe ochudíte o připsané částky státní podpory. Jakmile uplyne vázací doba, můžete smlouvu vypovědět a peníze si vybrat, nebo naopak pokračovat ve spoření. Jak se rozhodnete záleží jen na vás.

Má stavební spoření nějaké výhody?

Uvažujete-li o stavebním spoření, jistě chcete znát výhody, které se k němu pojí. Za největší plus patří poměrně štědrá státní podpora, která může za rok vyšplhat až na 2000,-Kč. Ovšem pozor, není to tak růžové! Nárok na ní máte jen v případě, že ročně naspoříte 20.000,-Kč.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment