Komerční články

Saténové povlečení pro ty nejnáročnější – Mako satén

Napsáno angelo

Proč je saténové povlečení v domácnostech tak oblíbené? Protože je jemné, hebké a vyznačuje se jedinečným leskem. Navíc se vyznačuje vysokou trvanlivostí a krásou, které u jiného běžného povlečení nenajdete. Díky tomu dostane vaše ložnice unikátní vzhled a eleganci. Usínejte pohodlně a v maximálním komfortu, s příjemným pocitem při každém dotyku. Není postel, které by neslušelo saténové povlečení.

Saténové povlečení se může vyrábět z umělého polyesteru, ale pokud chcete skutečnou kvalitu, vyberte si povlečení ze 100% česané bavlny. Jestliže patříte mezi skutečné milovníky luxusu a pohodlí, zvolte povlečení z egyptské Mako bavlny (Mako-satén). Je příjemné jako váš každodenní spánek.

Mako-satén

Mako-satén je tkaný tak zvanou atlasovou vazbou a je vyroben z nejkvalitnější hornoegyptské Mako bavlny, která se sbírá manuálně. I proto obsahuje nejmenší míru rostlinného znečištění. Dlouhá vlákna umožňují využít proces mercerace – tedy způsob, při kterém se látka ponoří do koncentrovaného roztoku louhu sodného. Díky tomu každévlákno nabobtná a změní tvar. Materiál je tak pevnější a fixuje barvivo ve vlákně, čímž mimo jiné získává svůj unikátní lesk, hebkost a měkkost.

Egyptská bavlna

Egyptská bavlna se vyznačuje jedinečnou strukturou, která je ideální pro ložní povlečení. Má dlouhá vlákna o délce až 35 mm, výrazný je také podíl celulózy (min. 90 %). Ruční sběr zaručuje minimální podíl rostlinného znečištění.

Proč si vybrat mako-satén?

Saténové povlečení v úpravě Mako-satén je kombinací mnoha vlastností pro váš příjemný spánek. Samozřejmostí je jemnost a hebkost, nechybí ani termoregulační vlastnosti, díky kterým se povlečení přizpůsobí teplotě vašeho těla v zimě i v létě. Díky vysoké pevnosti je saténové povlečení vhodné také pro časté praní, aniž by ztratilo svoji barevnost.

Praní saténového povlečení

Saténové povlečení není nikterak náročné na údržbu. Při praní můžete bez obav využívat běžné prací prostředky na barevné prádlo. Prát se musí na rubové straně, čímž zajistíte jeho delší životnost. Pokud si navíc pořídíte povlečení v nežehlivé úpravě, budete navždy zbaveni této stereotypní činnosti.

Barvy a dekory saténového povlečení

Na výběr máte z nepřeberné nabídky barev a vzorů a nezáleží na tom, zda dáváte přednost tradičnímu vzhledu nebo něčemu originálnějšímu. Díky tomu si každý vybere přesně to, co ladí s ložnicí. Dokonale tak sladíte design povlečení s interiérem ložnice a navíc se královsky vyspíte.

V případě zájmu o saténové povlečení, není nic jednoduššího, než si ho vybrat u českého výrobce povlečení Stella Ateliers– a to na webových stránkách www.stellaateliers.cz.

 

Náš tip: Saténové povlečení Curt Bauer

About the author

angelo

Leave a Comment