Komerční články

Dům postaven. Co nyní s přilehlým pozemkem?

Napsáno angelo

Splnili jste si svůj sen a postavili si vlastní dům? Pokud ano, možná řešíte otázku, co s přilehlým pozemkem. Vypadá-li teď spíš jako skladiště materiálů ze stavby, nevadí, není nic snazšího to rychle změnit. Srovnat terén, zasadit zeleň a rázem je u vašeho domu příjemná zahrada. Při její realizaci je dobré myslet na to, k čemu všemu by měla sloužit.

Rozdělte si zahradu na několik zón

V první fázi je třeba si uvědomit, na co budete vaši zahradu primárně využívat. Od toho se následně odvíjí to, co všechno na ní chcete stvořit. Je proto dobré rozdělit si ji na několik zón, které mohou vypadat třeba takto:

  • Okrasná část zahrady.
  • Část určené k hraní dětí, k umístění bazénu, nebo relaxaci.
  • Část se zázemím, v podobě altánu, grilu a zahradního nábytku.

Jakmile máte v tomto směru jasno, můžete plánovat prvotní realizace. Vhodným optickým předělem, který současně ochrání trávník proti pošlapání, může být zámková dlažba. Jednotlivé části tak budou jednoduše propojeny chodníky a díky tomu tvořit jeden  Zámková dlažba je také vhodným prvkem, pro použití po obvodu zapuštěných bazénů. I to může být dobrým tipem, pokud bazén plánujete a nechcete, aby byl vsazený čistě jenom do země, která bude všude okolo.

Dlažbu lze využít i v oblasti zázemí

V okrasném a relaxačním segmentu bude převládat především trávník a zeleň. Při tvorbě dokonalého zázemí pro vás a vaše hosty, je třeba jít jinou cestou – cestou praktičnosti. I zde tak může přijít vhod právě zámková dlažba, kterou daný prostor vydláždíte. Výhodou je vysoce odolný materiál jak vůči používání, tak vůči jakýmkoliv povětrnostním vlivům. Není problémem přímé slunce, vysoké teploty, stejně jako teploty pod bodem mrazu.

Údržba povrchu je více než jednoduchá. Ať to jsou běžné nečistoty z ovzduší, omastek z jídla, nebo například rozlité nápoje, zámkovou dlažbu uvedete do původního stavu za pár chvil, stačí třeba vysokotlaký čistič. Vhodným zakončením okrajů zámkové dlažby jsou obrubníky, které do určité míry zabrání přerůstání trávy přes její okraj a jsou vhodné i z estetického hlediska.

About the author

angelo

Leave a Comment