Bydlení Byty Chaty Domy Komerční články Tipy & Triky

Proč investovat do nemovitosti v Itálii? Důvodů je hned několik!

Napsáno angelo

Itálie má vše od historie a kultury, přes jídlo a víno až po atraktivní středomořské klima. Ať už chcete místo na dovolenou v Benátkách nebo nový rodinný dům v Toskánsku, stěhování do Itálie je snem mnoha obyvatel ze severní a střední Evropy. Nemovistosti v Toskánsku i ve zbytku slunné Itálie jsou k prodeji nebo k pronájmu k dispozici i cizincům, včetně Čechů. K nákupu vede jednotlivce, páry i celé rodiny hned několik důvodů. Pro někoho to může být teplé klima, pro jiného podnikání, jiný upřednostní jeden z nejlepších sociálních systémů.

Proč právě Itálie?

Pokud máte zájem o domy na prodej v Itálii – nebo dokonce hledáte prostory k podnikání v Itálii – nejste sami. Itálie je nyní pro Američany a Evropany místem číslo jedna, kde si mohou koupit druhý domov v zámoří. Především němečtí občané často hledají haus mit Meerblick in der Toskana.

Není to jen klima a kuchyně, co dělá Itálii tolik populární a neodolatelnou. Italské nemovitosti jsou v průměru výrazně levnější než ekvivalenty ve Španělsku nebo Portugalsku – a mohou mít nižší transakční náklady při nákupu a kapitálové výhody při prodeji také.

Pokud uvažujete o koupi investiční nemovitosti v Itálii, můžete dokonce využít vládní systém, který pokryje náklady na některé renovace za účelem zlepšení energetické účinnosti – zvýšení hodnoty domu a zároveň jeho šetrnější k životnímu prostředí a to už stojí za zvážení.

Kde hledat nejvhodnější nemovistosti v Itálii?

Dobrou zprávou je, že nemusíte projíždět nabídky italských realitních kanceláří. Web italicahomes.com má své nabídce italské nemovitosti (real estate in italy) určené k prodeji i cizincům. Vybírat můžete mezi obyčejnými domy, luxusními vilami, farmami, ale také komerční prostory nebo pozemky, pokud si toužíte v Itálii postavit dům snů.

About the author

angelo

Leave a Comment