Bydlení Byty Chaty Domy Inspirace pro bydlení Komerční články Tipy & Triky

Interiérové stínění podpoří design místnosti

Napsáno angelo

Interiérové stínění je dnes již zcela běžnou součástí domácností a veřejných prostor, jelikož zajišťuje soukromí, poskytuje ochranu před slunečními paprsky a zabraňuje přehřívání interiéru. V současné době se pro interiérové stínění využívá velké množství materiálů, které kromě své funkčnosti slouží i jako designový prvek dané místnosti. A jaké interiérové stínění si můžete vybrat?

Horizontální a vertikální žaluzie

Mezi nejběžnější a nejznámější typ interiérového stínění patří především horizontální a vertikální žaluzie. Výhoda horizontálních žaluzií spočívá především v jejich cenové dostupnosti a jednoduchosti. Naopak jejich nevýhodou je to, že v případě členitého okna dokáží zastínit pouze jednu prosklenou část.

Modernějším typem stínění jsou pak vertikální žaluzie, které jsou hojně využívané v kancelářských prostorech. V posledních několika letech však nacházejí i stále častější uplatnění v domácnostech, jelikož se jedná o elegantní stínění. Vertikální žaluzie jsou vyráběny v mnoha barevných variantách. Kromě zastínění oken lze vertikální žaluzie využít i k rozdělení prostoru.

Látkové žaluzie a rolety

Dalším velice elegantním a oblíbeným typem vnitřního stínění jsou látkové žaluzie a rolety, které dokážou skvěle podtrhnout interiér jakékoliv místnosti. Díky široké škále nabízených barev a možnosti různorodé regulace intenzity světla je lze totiž využít jako skvělý interiérový prvek. Do této kategorie patří především látkové žaluzie plisé, textilní roletky a textilní roletky den/noc.

Princip textilních roletek den/noc spočívá ve střídání průhledných a neprůhledných pruhů, díky čemuž působí v prostoru tento typ stínění velice zajímavě.

Přírodní typ stínění

Mezi velice moderní a oblíbený typ interiérového stínění patří také dřevěné žaluzie a bambusové roletky, které poskytují interiéru propojení s přírodou. Jejich charakteristickou vlastností je jedinečný vzhled, takže jsou skvělým designovým prvkem každého interiéru. Díky jejich přírodnímu vzhledu je lze navíc snadno kombinovat s dalšími interiérovými prvky.

Široký výběr vnitřního stínění vám poskytne společnost Svět stínění. V nabídce této společnosti najdete i venkovní typ stínění, jako jsou venkovní rolety či žaluzie.

About the author

angelo

Leave a Comment